Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.04.2020

„Do Rzeczy” (15) Paweł Lisicki: Historia jednego fałszerstwa. Jak feministki wymyśliły „żonę” Jezusa

Jak feministyczna profesor odkryła żonę Jezusa i jak mimo kompromitacji pozostała na uczelni pisze Paweł Lisicki w tekście „Historia jednego fałszerstwa”

Twarz z całunu żyje – mówi prof. Bernardo Hontanilla, chirurg plastyczny z Kliniki Uniwersytetu Nawarry

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Polska zdaje egzamin – mówi prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z Marcinem Makowskim.

 Serial „Mesjasz” pokazuje bezradność popkultury wobec kwestii wiary, a jego twórcy tylko udają, że stawiają ważne pytania zauważa Piotr Gociek w artykule „Tajemniczy przybysz”.

Albo będziemy mieli prawdziwą republikę, albo wpadniemy w rządy oligarchów, a ludzie będą wybierać tylko między różnymi przedstawicielami tej samej elity – przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Co po demokracji?”.

Na początku XVIII w. Rzeczpospolita znalazła się w centrum zainteresowania rosji. Jej politycznym ramieniem stali się u nas kolejni posłowie i ambasadorowie Petersburga. Coraz brutalniejsi i bardziej bezczelni – pisze Jacek Komuda w artykule „Ambasadorowie przeklętej carycy”.

Przy odbudowie katedry Notre Dame spierają się konserwatorzy i historycy z politykami próbującymi wcisnąć nowoczesność do zabytku. Wojna o dach wygrana, ale plac przed kościołem może zostać zmieniony zauważa Olivier Bault w tekście „Katedra od nowa”.

W krótszej perspektywie czasowej zamieszanie związane z koronawirusem może doprowadzić nawet do spadku inflacji. W dłuższej – sytuacja może być już nieco bardziej skomplikowana – przekonuje Jakub Wozinski w artykule „Inflacyjna niepewność”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańcyk o tym, jak wspiąć się do wyższych sfer.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 06.04.2020, można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.