Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.04.2020

„Do Rzeczy” (18): Operacja „Norman Davis” Jak prożydowskie lobby blokuje w USA kariery niewygodnym naukowcom – pisze Piotr Zychowicz

Inne wersje: TXT pdf

– Profesor Norman Davies w latach 80. padł ofiarą żydowskiego lobby. Szczegóły szokującej afery opisał w swoich wspomnieniach – zauważa Piotr Zychowicz w artykule „Operacja «Davies»”.

– Historia polsko-żydowska to tylko jedna z wielu „min”, na które można wpaść na amerykańskich uniwersytetach. Dużo wiekszą i groźniejszą „miną” jest zajmowanie sie obecnymi stosunkami amerykańsko-izraelskimi – pisze Piotr Włoczyk w tekście „Jak wylecieć z hukiem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W USA znane są pojedynki nastolatków o miano „zmokłej kury”. Dwa samochody jadą naprzeciw siebie i ten, kto w ostatniej chwili zjedzie na bok, aby uniknąć czołowego zderzenia, zyskuje to mało zaszczytne miano. Taki pojedynek czeka posłów Porozumienia. Ilu z nich poprze Gowina, a ilu zachowa lojalność wobec Kaczyńskiego?
zastanawia się Piotr Semka w artykule „Kto zostanie «Zmokłą kurą»”.

– Najbardziej znana polska malarka ma tak bardzo zmitologizowana biografię, że w życiorysie jej zakwestionować można niemal wszystko zauważa Krzysztof Masłoń w tekście „Wielka wyrobnica malarstwa”.

Pucze źle się kończą mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat na prezydenta, w rozmowie z Marcinem Makowskim. 

Edycja diariusza „Nowe życie. Wspomnienia 1945–1976” Romana Jasińskiego, przez dekady redaktora muzycznego Polskiego Radia, wpisuje się w przypadające w tym roku 95-lecie tego zasłużonego medium –  pisze Tomasz Zbigniew Zapert w tekście „Pięciolinia polityczna”.   

Koronawirus kończy erę globalizacjiprzekonuje Witold Gadowski, publicysta, pisarz, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Zadłużanie państwa jest dziś konieczne, ale jeśli nie będzie jednorazowym zastrzykiem, to może stać się groźne – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Niebezpieczne luzowanie”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny „Od wojny klas do wojny płci – jak się nie dać ideologii LGBT”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 kwietnia 2020.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.