Strona główna » Relacje inwestorskie » Komunikat prasowy

Komunikat  prasowy

08.05.2020

e-WPROST Nr 0 (15): Jest nadzieja

KRAJ

Gry wyborcze [Joanna Miziołek]

Nowy termin wyborów pociąga za sobą nowe rozdanie wyborcze. A to prawdopodobnie oznacza, że Andrzej Duda nie wygra w pierwszej turze, a kandydatka Platformy będzie nakłaniana do rezygnacji z kandydowania.

Nie ma flirtu z opozycją [rozmowa Joanny Miziołek z Adamem Bielanem]

„W partii nie ma poparcia dla rozbicia koalicji rządowej. Przygniatająca większość naszych działaczy chce pozostania w Zjednoczonej Prawicy.” – mówi Adam Bielan.

Krótki triumf Gowina [Kataryna]

„Na miejscu Jarosława Gowina cieszyłabym się więc chwilą triumfu póki trwa, bo potrwa bardzo krótko.”

Jak zgasła Żarufka [Marcin Dobski]

Prokuratura wyklucza udział osób trzecich i przyjmuje tezę, że reporterka Ewa Żarska popełniła samobójstwo. Dziennikarka podejmowała niebezpieczne tematy, pracowała też nad tajemniczą książką, a pojawiły się informacje, że zaginęły jej materiały dotyczące pedofilii wśród znanych osób.

Idzie wielki atak na rolnictwo [rozmowa Szymona Krawca z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim]

Działanie tak zwanych obrońców praw zwierząt jest podobne do całej propagandy hitlerowskiej wymierzonej przeciwko Żydom czy Słowianom – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Zwierzęta też potrzebują tarczy antykryzysowej [Magda Papuzińska]

Schroniska i fundacje tracą sponsorów. Dla tysięcy zwierząt zaczyna się dramat.

Nie używałbym słowa „bohaterowie” [rozmowa Katarzyny Pinkosz z prof. Krzysztofem Simonem]

Prof. Krzysztof Simon diagnozuje stan służby zdrowia: „Uważam, że generalnie, jeśli chodzi o sposób walki z epidemią, to idziemy dobrą drogą, gdyby wyeliminować z polskiej ze służby zdrowia jej koszmarne uzależnienie od doraźnej polityki.”

BIZNES

Zero ustępstw  wobec Rosjan [Paweł Bednarz]

O sporze PGNiG z Gazpromem mówi wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

Gazprom wymiękł [Paweł Bednarz]

Po naszym wywiadzie Rosjanie korygują faktury za gaz dla Polski.

Raport: Wirus w rurociągu [Szymon Krawiec]

Brakuje maseczek dla lekarzy, respiratorów dla pacjentów, laptopów do nauki dla dzieci. A co jeśli zaraz zabraknie nam prądu, gazu albo ropy? Raport o bezpieczeństwie energetycznym Polski w dobie koronawirusa.

Smok nad Europą [Szymon Krawiec]

Chiny będą silniejsze po koronawirusie i zaczną przejmować polskie firmy – mówi Ryszard Florek, jeden z najbogatszych Polaków

Żadnej apokalipsy nie będzie [Szymon Krawiec]

Restauracje staną się sklepami mięsnymi, piekarniami, winiarniami – prognozuje Daniel Pawełek, restaurator z gwiazdkami Michelina na koncie

Cywilizacja obietnicy [Rozmowa Małgorzaty Fiejdasz-Kaczyńskiej z filozofem dr Tomaszem Mazurem]

“Gdy dojdzie do prawdziwego kryzysu, Polacy poradzą sobie lepiej niż zachodnia Europa. Mamy przetrwanie zapisane w genach.” – mówi dr Tomasz Mazur.

Pandemia w fabryce ocen [Jan Wróbel]

Pandemia zaburzyła cykl produkcyjny. Jak stawiać oceny, kiedy ucznia nie widać na klasówce (a często i na lekcjach)? Jak odpytać? Czy uznawać oceny za prace bez kontroli nauczyciela za równowartą ocenom zdobytym w „normalnych” warunkach?

Matka w koronie [Paulina Socha-Jakubowska]

Samotni rodzice w czasie epidemii są podwójnie samotni. Magdalena wieczorami zastanawia się, czy może zasnąć. Bo może powinna pilnować córki chorej na depresję, by ta nie skoczyła z okna ich mieszkania na dziewiątym piętrze?

Historia jednego newsa [Marcin Dzierżanowski]

Jak Wiktor Bater poinformował  świat o katastrofie smoleńskiej.

ZDROWIE

Polski lek na koronawirusa z alpaki [rozmowa Katarzyny Pinkosz z prof. Janem Walewskim]

“Połączenie bakteriofaga i nanoprzeciwciała to innowacyjny pomysł na lek, który uniemożliwi koornawirusowi SARS-CoV-2 wniknięcie do komórek organizmu. Testowanie leku chcemy zacząć w ciągu kilku miesięcy – mówi prof. Jan Walewski z Narodowego Instytutu Onkologii.

NAUKA

Spiski i mity, czyli pięć absurdalnych teorii o koronawirusie [Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska]

Spiski i mity kuszą swoją prostotą. Widać to w pierwszym badaniu dotyczącym tego, czy Polacy wierzą w fake newsy i teorie spiskowe związane z koronawirusem.

Pogromcy mitów dementują [Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska]

Piotr Stanisławski wyjaśnia,  dlaczego spiskowcy są skłonni bardziej wierzyć sąsiadowi niż naukowcom

KULTURA

Terapia śmiechem [Krzysztof Kwiatkowski]

Posępny czas wymaga wentyla bezpieczeństwa. Oto siedem premierowych filmów, seriali i standupów, przy których warto się pośmiać.

Literacka petarda [Leszek Bugajski]

Nie załamał go wyrok śmierci a jego talentu nie zniszczyły lata życia w strachu. Od 40 lat każda książka Salmana Rushdiego elektryzuje (z różnych powodów) czytającą publiczność całego świata. Tak też jest z najnowszą – powieścią „Quichotte”.

NA KONIEC

2020: Rok, w którym pękło niebo [Robert Bańczyk]

Uwaga, uwaga – nadaję Raport z Zarażonego Miasta

Tymczasem na Islandii… [Michał Sikorski]

Wyspiarze do wszystkiego podchodzą ze spokojem. Także do pandemii koronawirusa i wyborów prezydenckich.

Ubuntu – jesteśmy w tym razem [Pepsi Eliot]

Afrykanie mają coś, co nazywa się ubuntu. Wierzą, że dana osoba jest osobą poprzez inne osoby. Że moje człowieczeństwo jest nierozerwalnie związane z twoim. Kiedy ciebie odczłowieczam, odczłowieczam siebie.

 

Cyfrowy „Wprost” będzie dostępne w piątek od godz. 15:00 na prenumerata.wprost.pl oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.  Cena regularna e-Wprost to 10 złotych, ale numer zerowy będzie dostępny za darmo po zarejestrowaniu się na prenumerata.wprost.pl i z 50% upustem w e-kioskach.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.