Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.07.2020

"Do Rzeczy" nr 28: Prezydent Andrzej Duda zapowiada, że jeśli wygra wybory, jego druga kadencja będzie wyglądała inaczej

W odróżnieniu od mojego kontrkandydata mogę w każdym miejscu w Polsce wyjść na ulicę i spojrzeć ludziom w oczy, bo dotrzymałem swoich obietnic. Dziś nie obawiam się przedstawiać propozycji na kolejne lata, bo wiem, że je zrealizuję -  mówi „Do Rzeczy” prezydent Andrzej Duda, który zapowiada, że jeśli wygra wybory, jego druga kadencja będzie wyglądała inaczej. Pytany o kierowane przez opozycję groźby, odpowiada mocno: - Gdy słyszę o Trybunale Stanu, od razu przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz. Dziś udało się odzyskać jakieś 6 mld zł. To trzy razy tyle, ile wynosi koszt przekopu Mierzei Wiślanej, na którym tak bardzo Rafał Trzaskowski chciałby zaoszczędzić.

Wojciech Cejrowski w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu oprowadza czytelników po Gujanie. - To jeden z krajów najbiedniejszych. Nie stać go na utrzymywanie wielu ambasad – wprowadza do wycieczki, podczas której namawiano go do przemycania piwa przez dżunglę. 

Okres między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich to dobra okazja do zaobserwowania zjawisk, które rządzą aktualną polską polityką – pisze Piotr Semka i wskazuje je w tekście „WMW, czyli Wzmożenie Między Wyborami”.

Wybór na prezydenta polityka „opozycji totalnej” byłby wielkim zagrożeniem dla polskiej suwerenności. A co na mniej wtrąciłby Polskę w chaos i niszczącą polityczną wojnę. Na szczęście jest to moim zdaniem mało prawdopodobne – ocenia Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Przed drugą turą”.

Prof. Antonii Dudek, politolog przekonuje w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim, że dla Andrzeja Dudy kluczem będzie polityka społeczna.

Politycznie motywowane utrącenie profesury Andrzeja Zybertowicza każe stawiać pytania o rzetelność i sprawność przyznawania stopni naukowych w Polsce – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Polityczna zemsta na Zybertowiczu”.

Czy spór o Tajwan to początek nowej zimnej wojny? – analizuje Krzysztof Tyszka-Drozdowski w tekście „Tajwan, nowy Donbas?”.

Samorządy bardzo zyskały na funduszach spójnościowych, jednak widać, że oczekuje się od nich uległości wobec Brukseli, choćby oznaczała ona odrzucanie wartości konstytucyjnych własnego kraju. To groźna i bezprawna gra – pisze Tomasz Rowiński w tekście „Samorządy pod tęczowym obstrzałem”.

Są rodziny, w których ten czas nie został zmarnowany. Ta okazja, którą stworzyła choroba, jakkolwiek strasznie to brzmi, została wykorzystana po to, by członkowie rodziny się do siebie zbliżyli - mówi psycholog dr Aleksandra Piotrowska w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Jakub Woziński w tekście „Nowy CIT, ale czy na pewno estoński” wskazuje, jak polska wersja rozwiązań podatkowych jest mniej klarowna i prosta niż rozwiązania przyjęte w Estonii.

Jacek Przybylski w tekście „Miliardy, których nie było” pisze o śledztwie Komisji Europejskiej w sprawie gigantycznego skandalu finansowego w Niemczech.

Fragment książki – wywiadu-rzeki – Tomasza P. Terlikowskiego z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Radosław Wojtas w tekście „Hołd codzienności” opisuje, jak artysta Arkadiusz Andrejkow stworzył na podkarpackich wsiach plenerową galerię sztuki.

Agnieszka Niewińska pokazuje, że mimo ogólnoświatowych doniesień o wymieraniu pszczół, w Polsce rośnie liczba pszczelarzy, a uli przybywa – najczęściej w przydomowych ogrodach i na działkach.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”:
Jerzy Miziołek o umiłowaniu sztuki przez Prymasa Tysiąclecia („Kapłan sztuki”); Piotr Gociek o nowej komedii Netflixa osnutej wokół Eurowizji („Gwiazdy z Húsavík”); Piotr Kościński o rosnącym zainteresowaniu Norwegów i Duńczyków fragmentem II wojny światowej i starciu z Niemcami („Łatwy łup Niemiec”); Rozmowa z Wojciechem Przylipiakiem o książce „Czas wolny w PRL” („Trzepak z PRL”); Piotr Włoczyk o tym, jak Eliot L. Engel, lewicowy polityk padł ofiarą „antyrasistowskiej rewolucji” w USA („Neomarksizm kontra Engel”); Joanna Bojańczyk o spadkach po celebrytach („Przykre skutki spadku”); Katarzyna Pinkosz o grancie ABM na polskie komórki CAR-T („To jest żywy lek”);

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 6 lipca.  Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.