Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

10.07.2020

e-Wprost nr 9 (24): Co nas czeka po wyborach, finanse Biedronia, wywiad z Gowinem, rekordowa wygrana frankowiczów + Ranking najbogatszych polskich rodzin.

Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?

„Wszystkie rozliczenia PiS-u” - Eliza Olczyk pisze, że niezależnie od tego, czy Andrzej Duda wywalczy reelekcję, czy przejdzie na prezydencką emeryturę, a PiS zostanie bez życzliwej głowy państwa, obóz rządzący zechce załatwić kilka spraw, które ujawniły się w toku kampanii.

„Moi krytycy będą mi wdzięczni” - Weto w rękach prezydenta wyłonionego z opozycji jest bronią atomową wobec rządu. I jestem przekonany, że po tę broń atomową Rafał Trzaskowski sięgałby często, z fatalnymi skutkami dla kondycji polskiego państwa – mówi Jarosław Gowin w rozmowie z Joanną Miziołek.

„Koniec wiosny jesienią” - Obciążeniem dla nowej partii, którą Robert Biedroń zakłada z SLD, będą niejasności finansowe Wiosny i śledztwo dotyczące fundacji lidera, który miał przyjmować korzyści majątkowe. Wrócił też temat nielegalnego finansowania konwencji na Torwarze – ujawnia Marcin Dobski.

„Los teatrów jest przesądzony” - Nie jestem doradcą Rafała Trzaskowskiego, tylko jego przyjacielem, kolegą z ławki. Jest dla mnie w wielu kwestiach autorytetem. To duża frajda posiadać dzisiaj autorytety, zwłaszcza wśród rówieśników – mówi aktor Michał Żebrowski w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską.

„Koniec świata Airbnb” - Amsterdam wyrzucił tę noclegową opcję ze śródmieścia, ograniczenia obowiązują m.in. w Barcelonie, Berlinie czy Paryżu. Kraków wciąż Airbnb nie ogranicza, choć ostatni mieszkańcy okolic Rynku Głównego i Kazimierza coraz głośniej wołają o pomoc. Więcej w tekście Pauliny Sochy – Jakubowskiej.

„Jest nadzieja dla frankowiczów” - 24 czerwca Sąd Okręgowy w Warszawie rozbił bank. I to w podwójnym znaczeniu tego słowa. Pozew w sprawie frankowej na ponad 5 mln zł, złożony przez Getin Noble Bank przeciwko państwu K., został całkowicie oddalony. I to już na pierwszej rozprawie. O rekordowej wygranej pisze Krzysztof Oppenheim.

„Cały smutek Belgii” - Kompleksy wobec zachodniej Europy są nie na miejscu. Przewagi cywilizacyjne starych europejskich demokracji zostały zbudowane na stosowaniu tej samej bezwzględnej przemocy wobec słabszych, której mamy wstydzić się w naszej części świata. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.

„Smog gorszy niż COVID-19” - Katarzyna Pinkosz w wywiadzie z prof. Tadeuszem Zielonką. - Gdybyśmy mieli tak czyste powietrze, jak w czasie lockdownu, to rocznie w Polsce umierałoby o 40–50 tys. mniej ludzi – alarmuje znany pulmonolog.

„Starcie sportowych tytanów”  Zbigniew Boniek dzisiaj jest statecznym biznesmenem i prezesem PZPN, ale wciąż jego niektóre wypowiedzi wywołują burze, jak chociażby niedawny komentarz powyborczy. Taki ma charakter. Już jako nastoletnia nadzieja polskiej piłki postawił się złotemu medaliście olimpijskiemu. I była afera! Publikujemy fragment biografii Zbigniewa Bońka autorstwa Romana Kołtonia.

„Ludzie, nie ideologie” - W czasach, gdy populistyczni politycy odwołują się do najniższych instynktów i próbują grać homofobicznymi kartami, korporacje przestają być obojętne. Największe platformy streamingowe stworzyły sekcje filmów i seriali o ludziach LGBT+. Walczą z nietolerancją i „nachalnie promują” wzajemny szacunek. Więcej w tekście Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Powracamy również do listy 100 najbogatszych „Wprost”. Tym razem publikujemy ranking najbogatszych polskich rodzin. Kim są? Jak powstawały ich fortuny? Kto je odziedziczy?

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.