Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.07.2020

„Do Rzeczy” nr 30: Uczciwe zwycięstwo. Dlaczego totalna opozycja nie chce uznać swej porażki?

– Uznać przegraną czy brnąć w narrację o sfałszowanych wyborach i nielegalnym prezydencie? Nad tym głowili się liderzy PO i dyrygenci jej propagandy. To bowiem pytanie o strategię opozycji na najbliższe trzy lata zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Krótka historia trzeciej tury”.

– Władza prezydencka jest podwójnie cenna. W obozie dobrej zmiany daje nadzieję na w miarę spokojne trzy lata rządów i dodatkowy bonus – kontrolowanie sytuacji po nowych, nieprzewidywalnych dziś wyborach za trzy lata – przekonuje Piotr Semka w tekście „Co zrobić z tym zwycięstwem?”.

– Rafał Trzaskowski przegrał, ale wygrał, choć nie jest to wygrana bezwarunkowa. Trochę ponad 10 mln głosów to tylko pozornie kapitał prezydenta Warszawy – pisze Łukasz Warzecha w artykule „Przegrany?”.

– Wyrównany przebieg drugiej tury przysporzył mi trochę siwych włosów – mówi Jarosław Gowin, lider Porozumienia, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Niespełnieni politycy PO, Nowoczesnej, SLD, PSL. Byli parlamentarzyści, którym nie udało się dostać ponownie
do Sejmu. A także byli dziennikarze mediów niechętnych obecnej władzy. Wszyscy oni znaleźli pracę w Kancelarii Senatu –
zauważa Maciej Pieczyński w tekście „Kancelaria opozycji”.

– Mówi, że pokazywanie światu dzieł stworzonych przez Polaków sprawia mu radość. Na kolejne zapowiedziane już sezony seriali, których Tomasz Bagiński jest producentem wykonawczym, czekają miliony widzów na całym świecie
pisze Radosław Wojtas w artykule „Kierunek: Hollywood”.

Dlaczego w mediach należących do niemieckiego kapitału Polska jest przedstawiana niesprawiedliwie?–  zastanawia się Tomasz Kaźmierowski w tekście „To niezgrabne lekceważenie”.

– To Lenin stworzył potwora bolszewizmu. Stalin był tylko pojętnym uczniem i kontynuatorem jego dzieła – podkreśla Piotr Zychowicz w artykule „Czerwony Frankenstein”.

Putin nie może  oddać władzy mówi prof. Marek Kornat, historyk, sowietolog i wykładowca akademicki, w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.

– Łapiemy urzędników UE na zakłamaniu – podkreśla Maciej Wroński, prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również kolejny odcinek przygód Wojciecha Cejrowskiego oraz przedmowa Pawła Lisickiego do polskiego wydania książki Roberto de Mattei „W obronie Tradycji”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 lipca 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.