Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.08.2020

e-Wprost nr 14 (29): Strach Zachodu przed Białorusią, rozmowa z prezydentem A. Kwaśniewskim, jak nas łupią banki, koniec Huawei i AliExpress w Polsce? Sondaż „Wprost”: czy Polacy wyślą dzieci do szkół?

Co jeszcze w najnowszym Wprost?

„Duda powinien zadzwonić do Trumpa”. O tym, że zaangażowanie Ameryki w kwestie Białorusi przez polskiego prezydenta byłoby interesujące i że nie poszedłby na protesty LGBT w sprawie Margot, mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Joanną Miziołek.

„Gdzie jest to oburzenie, gdy osoby LGBT skaczą z mostu?” Teraz zobaczyliśmy przemoc wobec LGBT na ulicy, ona się zmaterializowała pod butem policjanta. Zatrzymania, do których doszło w piątek, były niezwykle brutalne, z naruszeniem wielu przepisów. Jedna z zatrzymanych dziewczyn była molestowana seksualnie. Policjanci kazali jej podnosić spódnicę, wsadzili ręce w majtki, bo chcieli sprawdzić, jakie ma genitalia – Paulina Socha Jakubowska w wywiadzie z Mirosławą Makuchowską, dyrektorką ds. programowych Kampanii Przeciw Homofobii.

„TikTok na celowniku Ministerstwa Cyfryzacji”. Rząd zapewnia, że zapisy przygotowywanej noweli ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie są wymierzone w Chiny. Marcin Dobski dotarł do projektu nowych przepisów, z których wynika co innego.

„Wybierasz się do banku? Trzymaj się za portfel!” Krzysztof Oppenheim opisuje najlepsze sztuczki doradców bankowych i doradza, jak się na nie dać złapać.

„Inwestycje dla początkujących”. Nie inwestuj pod wpływem strachu przed potencjalną hiperinflacją albo impulsu związanego z faktem, że kwota zgromadzonego kapitału przekroczyła magiczną barierę X tysięcy. Przechowywanie kapitału na kontach oszczędnościowych albo w formie obligacji skarbowych jest lepszą opcją niż nieprzemyślane ładowanie pieniędzy w coś, o czym nie masz pojęcia – tłumaczy Marta Smith.

„Jak na Białorusi wyłączano internet”. Po wyborach na Białorusi trwa fala protestów. Władze ograniczyły dostęp do internetu, żeby protestującym trudniej było się organizować i przesyłać zdjęcia z demonstracji. Piotr Konieczny, jeden z największych autorytetów od cyberbezpieczeństwa w Polsce, tłumaczy w rozmowie z Pawłem Bednarzem, że dziś trudno jest całkowicie wyłączyć internet.’

„Czy Putin zostanie patronem białoruskich demokratów?” Jakub Mielnik o tym, że Zachód jest zaskoczony skalą i zasięgiem antyreżimowych wystąpień na Białorusi. Garść komunałów o poszanowaniu praw człowieka maskuje strach przed angażowaniem się w kolejną wielką awanturę w strefie postsowieckiej. Od dawna bowiem brak jest pomysłu na coś więcej niż tylko drobne taktyczne gierki z Mińskiem, mające utrzymywać strefę buforową między Rosją a Europą.

„Białoruś i Liban skazane na rewolucje”. Eksplozja w Bejrucie, wybuch społeczny w Mińsku. Oba mają różny charakter, ale tę samą przyczynę: niewydolne, skorumpowane władze. Te kraje, będące na skraju bankructwa, stają się poligonem rozgrywki między Chinami i Zachodem. Więcej w tekście Agatona Kozińskiego.

„Serce i koronawirus”. W wielu miejscach Polski jest dramat, jeśli chodzi o możliwość wizyt u lekarza. Jeśli specjaliści przyjmują, to i tak pacjenci często nie mogą się do nich dostać, bo nie mogą otrzymać skierowania od lekarzy rodzinnych. Pacjenci nadal obawiają się także wzywać pogotowie, nawet przy podejrzeniu zawału serca – mówi Katarzynie Pinkosz Agnieszka Wołczenko, pacjentka kardiologiczna, prezes stowarzyszenia EcoSerce.

„Spokój buntowniczki”. Po siedmiu miesiącach przeszukań, konfiskat i przesłuchań zrozumiałam, że w Iranie włosy kobiety są bardziej obraźliwe dla publicznej moralności niż męski penis – mówi Krzysztofowi Kwiatkowskiemu Golshifteh Farahani, aktorka znana z „Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara” i „Patersona” Jima Jarmuscha. Nowy film z jej udziałem – „Arab Blues” – właśnie wchodzi do kin.

„5 prawdziwych opowieści o niezwykłych ludziach”. W księgarniach pojawia się coraz więcej biografii i są coraz chętniej czytane. Nic dziwnego: najbardziej interesujemy się innymi ludźmi, a jak są to ludzie sławni, zasłużeni dla kultury czy w ogóle świata, a na dodatek jeszcze w jakiś sposób kontrowersyjni, to trudno nam się oderwać od czytania o nich. Właśnie pięć książek o takich postaciach proponuje Leszek Bugajski.

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.