Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.08.2020

e-Wprost nr 15 (30): Lichocka chce rozliczać dziennikarzy, Waszczykowski o zmianie w MSZ, finanse Stop Bzdurom, ranking prawicowych influencerów, jak żyć długo?

Co jeszcze w najnowszym Wprost?

„Zmiana ministra to poważna sprawa”. O tym, że w resorcie spraw zagranicznych potrzeba prowadzenia stabilnej polityki, oraz że Aleksandr Łukaszenka jest obciachem dla młodego społeczeństwa na Białorusi mówi Joannie Miziołek Witold Waszczykowski, europoseł, były minister spraw zagranicznych.

„Opozycja na złość PiS odmroziła sobie uszy”. Eliza Olczyk rozmawia z Joanną Lichocka m.in. o ustawie dekoncentracyjnej, Zbigniewie Ziobro, polskich mediach, konwencji stambulskiej i słynnej aferze ze środkowym palcem.

 „Z czego żyją aktywiści”. Kolektyw Stop Bzdurom nie ma osobowości prawnej, nie musi więc składać sprawozdań finansowych. Natomiast regularnie organizuje zbiórki w internecie, na które ludzie wpłacają setki tysięcy złotych. Na co pieniądze te są wydawane? Na pytanie odpowiada Marcin Dobski.

„Nie maszerujmy z flagami przez półki”. Oznaczanie polskich produktów biało-czerwoną flagą ma potencjał destrukcyjny. Szymon Krawiec rozmawia z Krzysztofem Pawińskim, prezesem grupy Maspex.

„Duże pieniądze, małe wioski i tłum wysiedleńców”. Kopalnia odkrywkowa w Złoczewie ma powstać po wyczerpaniu złóż w Bełchatowie. Władze gminy liczą na zyski, a okoliczni rolnicy protestują przeciwko kopalni. Sprawę opisuje Paweł Bednarz.

„Triumf antyszczepionkowców”. Mimo apeli lekarzy aż 55 proc. Polaków w tym roku nie planuje szczepienia przeciwko grypie - wynika z sondażu dla Wprost.

„I tak mieliśmy szczęście”. Bito nas pałkami milicyjnymi, kopano ciężkimi wojskowymi butami, uderzano pięściami – pisze Witold Dobrowolski, fotoreporter, porwany z ulicy w Mińsku przez OMON.

„Rosja wygasza zryw na Białorusi”. Mizerna reakcja UE na wydarzenia na Białorusi zachęciła Kreml do obrony reżimu w Mińsku i swoich wpływów - nie będzie tolerował żadnych buntów, ani w Rosji, ani u wasali. Więcej w tekście Jakuba Mielnika

„Przepis na długowieczność od kardiologa”. 400 kcal mniej, ruch na receptę - mimo pandemii COVID-19 - zdradza w rozmowie z Katarzyną Pinkosz prof. Artur Mamcarz, kardiolog.

„Kino w izolacji”. Krzysztof Kwiatkowski o netfliksowym „Homemade”. To zbiorowy obraz naszej intymności. Opowiedzieli o niej tak wybitni artyści kina, jak Paolo Sorrentino, Nadine Labaki, Pablo Larrain, Ladj Ly czy Kristen Stewart.

„Cztery powieści z czterech stron świata”. Kolejna próba napisania „wielkiej amerykańskiej powieści”, subtelna włoska historia miłosna… W którą stronę się nie obejrzymy, wszędzie widać ciekawe lektury - pisze Leszek Bugajski.

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.