Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.09.2020

e-Wprost nr 17 (32): Koniec świata w telewizji. Powrót do handlu w niedziele. Sprawa Tomka Komendy. Pożytki z otrucia Nawalnego. Wirus w kancelarii Prezydenta.

Co jeszcze w najnowszym Wprost?

„Sojusz przed burzą”. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro - liderzy Porozumienia i Solidarnej Polski nie pałają do siebie miłością, ale w obecnym położeniu, mają kilka zbieżnych celów, dla osiągnięcia których dyskretnie łączą siły - pisze Marcin Dobski.

„Wirus w kancelarii”. Współpracownicy Andrzeja Dudy i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa spotkali się z zespołem „Mazowsze”, a później trafili na przymusową kwarantannę - ustalili Mariusz Grzędziński i Marcin Dobski.

„Koniec świata w telewizji”. Pandemia pokazała nam, że życie bez nowości w telewizyjnych ramówkach, nie traci na wartości, że lepiej byłoby, gdyby niektóre gwiazdy telewizyjne po prostu na antenę nie trafiały, a przynajmniej się nie odzywały - pisze Paulina Socha-Jakubowska.

„Nowi bohaterowie Solidarności”. Aleksander Kwaśniewski mówi, że w sierpniu 1980 siedział okrakiem na barykadzie. Tylko patrzeć, jak okaże się, że to on a nie Wałęsa skakał przez płot Stoczni, podsadzany przez Dariusza Rosatiego, weterana opozycji. Tekst Jakuba Mielnika.

„Gruba sprawa”. Szczupłe osoby naprawdę mają łatwiej. Oddajmy głos grubym, by pokazywać, że grube osoby istnieją – mówi Paulinie Socha-Jakubowskiej Maja Staśko, aktywistka i krytyczka literacka.

„Ten czaruś Kalibabka”. Sławny w PRL uwodziciel był ucieleśnieniem marzeń kobiet. Teraz dwójka jego dzieci bierze udział w programie „Top Model”. Dla nich - jak mówią - był kochającym ojcem. Tekst Heleny Kowalik.

„Powrót do handlu w niedziele”. Przedsiębiorcy chcą czasowego zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Miałby on obowiązywać do końca pandemii i chwilę po niej. Przepisy mogą być procedowane już niedługo - pisze Paweł Bednarz.

„Antywindykacja, czyli: gdzie prawnik nie może…” Poradnik przedsiębiorcy Krzysztofa Oppenheima.

„Pożytki z otrucia Nawalnego”. Jeśli Putin wziął pod uwagę ryzyko niedokończenia Nord Stream 2, to znaczy, że projekt Gazpromu jest już martwy, być może nie z powodu oporu UE, tylko presji Stanów Zjednoczonych - pisze Jakub Mielnik.

„Kto po Merkel?” Gąszcz następców i ani jednego faworyta - Angela Merkel dawno temu zapowiedziała, że w przyszłym roku przestanie być kanclerz Niemiec. Problem w tym, że cały czas nie wiadomo, kto ją zastąpi. Dodatkowo sytuację komplikuje pandemia. Analiza Agatona Kozińskiego.

„Przeszczepy bakterii z jelit pomogą chorym na COVID-19?” Pionierskie badania polskich naukowców o których mówi Katarzynie Pinkosz kierujący nimi dr n. med. Jarosław Biliński.

„System niesprawiedliwości”. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka KomendyJana Holoubka to film o człowieku, który niesłusznie oskarżony przesiedział 18 lat w więzieniu. Filmowcy coraz częściej opowiadają o niedoskonałościach polskiego aparatu państwowego. Tekst Krzysztofa Kwiatkowskiego.

„Biografie literackich gigantów”. Michaił Bułhakow i Bruno Schulz – dwie wielkie postacie literatury światowej i ich biografie trafiające do polskich księgarń. Tekst Leszka Bugajskiego.

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w każdy piątek od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.