Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.09.2020

„Do Rzeczy” nr 40: Przesilenie. O co chodzi w sporze na prawicy? Analizują: Semka, Ziemkiewicz, Warzecha, Gociek.

–  I znów wszyscy cofnęli się znad przepaści. Z trudem, ale schowali do kieszeni urazy i wzajemne podejrzenia. Wizja nowych wyborów zadziałała jak zimny pryszniczauważa Piotr Semka w artykule „Negocjacje znad krawędzi”.

–  Czy Jarosław Kaczyński wciąż jeszcze jest niepodzielnym władcą swojej formacji zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Gwiazda «Naczelnika » zaczyna gasnąć”.

– Ten kryzys musiał nadejść. Żeby go zażegnać, Jarosław Kaczyński  wybrał rozwiązanie doraźnie korzystne, ale o trudnych do obliczenia skutkach odłożonych w czasie pisze Piotr Gociek w artykule „Rekonstrukcja. Dramat w trzech aktach”.

–  W Zjednoczonej Prawicy nie jest spokojnie, ponieważ relacje mają tam – inaczej niż w zachodnich organizacjach partyjnych – naturę personalną. Dokąd to zaprowadzi obóz władzy? – pyta Łukasz Warzecha w tekście „Nieuniknione spięcie”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Koalicja Obywatelska nie ma  dziś ani lidera z prawdziwego zdarzenia, ani pomysłu na siebie. W jej szeregach coraz częściej słychać, że być może trzeba zmienić szyld i wymyślić się na nowo –zauważa Kamila Baranowska w artykule „Opozycja niepozbierana”.

– W ojczyźnie byłby jednym z wielu, więc wybrał Polskę pisze o Dolabelli Wiesław Chełminiak w tekście „Wenecki łącznik”.

– Przyboczna Merkel jako niemiecka minister zmagała się z serią skandali. Dlaczego wszyscy uwierzyli, że będzie rozsądna jako szefowa Komisji Europejskiej? – zastanawia się Małgorzata Wołczyk w artykule „Różyczka z Brukseli”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również debata historyczna wywołana książką Piotra Zychowicza „Jak Władysław Studnicki próbował uratować Polskę od klęski” oraz fragment najnowszej książki Pawła Lisickiego „Dogmat i tiara”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 28 września 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.