Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.10.2020

„Do Rzeczy” nr 42: TVN na froncie ideologicznym. Realną opozycją wobec Zjednoczonej Prawicy nie są dziś partie, ale koncern medialny - zauważa Rafał A. Ziemkiewicz .

– Czy Polska może liczyć na neutralność Discovery, do którego należy TVN, w sprawie sporu o ideologię LGBT? Trudno tego oczekiwać – przekonuje Tomasz Rowiński w tekście „Ideologia wielkiego sojusznika”.

– Ksiądz profesor Mirosław Kalinowski jako pierwszy rektor KUL potraktował serio sprawę bulwersujących wypowiedzi publicznych – m.in. u Moniki Olejnik w TVN24 – ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Czy nowy rektor przetrwa naciski i zacznie odbudowywać katolicki prestiż uczelni? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „KUL na zakręcie”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przemysław Czarnek do polityki krajowej wszedł z przytupem. W ciągu zaledwie roku z nieznanego szerzej samorządowca stał się głównym fighterem obozu rządzącego – stwierdza Kamila Baranowska w tekście „Młot na lewicę”.

 Jak przerobić klasykę? Najłatwiej na gorsze. Tylko po co? Lekcji udziela serwis Netflix – docieka Piotr Gociek w artykule „Co by tu jeszcze…”.

W świetle prawa tymczasowe aresztowanie ma być środkiem ostatecznym, stosowanym jedynie wówczas, gdy w żaden inny sposób nie da się osiągnąć celu, jakim jest zabezpieczenie właściwego przebiegu postępowania. Tymczasem jest całkiem inaczej – ostrzega Łukasz Warzecha w tekście „Substytut kary”.

– W grudniu 1981 r. prymas Józef Glemp osobiście przygotował analizę dotyczącą ruchu społecznego Solidarność pisze Rafał Łatka w artykule „Prymas Glemp o Solidarności”.

– Nie bójcie się koronawirusa – ogłosił Donald Trump po tym, jak na własną prośbę został wypisany ze szpitala. Jego zwolennicy są zaś przekonani, że skoro dał radę z COVID-19, to wygra też najbliższe wybory – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Pokonał wirusa, da radę z Bidenem?”.

– Bój prawny o ubój rytualny trwa od II Rzeczypospolitej. Zawsze dotyczyło to też pieniędzy. Dziś ten biznes w Polsce to miliardy złotych – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Zarzynanie biznesu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również felieton Wojciecha Cejrowskiego.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 12 października 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.