Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

18.10.2020

„Do Rzeczy” nr 43: Czy zwierzęta to ludzie? Dokąd nas zaprowadzą próby humanizowania czworonogów?

– Pytanie o granicę rozszerzania ludzkich praw na zwierzęta nie jest jedynie retoryczne. Bojownicy o „prawa zwierząt” nigdy nie wyjaśnili, gdzie jest limit i dlaczego krowa ma mieć tak szerokie prawa, a już szczur niekoniecznie. Chociaż może po prostu nie wszystko nam jeszcze powiedzieli  – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Uczłowieczanie zwierząt”.

– Humanizacja zwierząt to dehumanizacja człowieka – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– W Białym Domu prezydentom zawsze towarzyszyły psy albo koty, a czasem jednocześnie i psy, i koty. Nie inaczej jest na Downing Street, w Pałacu Elizejskim i na Kremlu. Obecność zwierząt w polityce jest nie do przecenienia – pisze Teresa Stylińska w tekście „Ludzka twarz pana”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Czy przyjęta niedawno przez Bundestag ustawa o utworzeniu centrum pamięci o ofiarach niemieckiej okupacji Europy zamyka drogę do powstania w Berlinie pomnika polskich ofiar drugiej wojny światowej? Czy „polski projekt”, który 30 października rozpatrzy Bundestag, ma szanse na realizację? Niestety, niewiele na to wskazuje – zauważa Piotr Semka w artykule „Końca nie widać”.

– Lista trafionych, zatopionych: „Mulan” czy „Misja Greyhound”. Lista jeszcze walczących o życie: najnowszy bond, nowa „Diuna”, nowy „Batman”. Kolejne filmy padają ofiarą pandemii – stwierdza Piotr Gociek w tekście „Lista ofiar”.

– Na prawicy rozpoczęła się gorąca debata na temat strategii wobec wrogów resztek cywilizacji chrześcijańskiej. Na łamach „Do Rzeczy” w debatę tę wpisali się Mariusz Dzierżawski i Tomasz Terlikowski. Ostatni z wymienionych autorów zupełnie zaskoczył argumentami – pisze Krystian Kratiuk w artykule „Czy nasza walka ma sens?”.

Wacław Felczak był pierwszym Polakiem, którego poznałam w życiu. Drugim był św. Jan Paweł II – wspomina ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács – wspomnienia ambasador Węgier zebrał Jerzy Dąbrowski w tekście „Polak-Węgier…”

– Katarina Barley jeszcze jako niemiecka minister sprawiedliwości miała tendencję do mocnych wypowiedzi. Jako europosłanka najwyraźniej zrozumiała, że jeśli idąc śladem Fransa Timmermansa z atakowania Polski i Węgier
zrobi swój znak firmowy, to zyska większą rozpoznawalność
zauważa Dominika Ćosić w artykule „Następczyni Timmermansa”.

– Nie jestem zwolennikiem wielkich państwowych firm – mówi dr Sławomir Mentzen, polityk Konfederacji, w rozmowie z Jakubem Wozinskim.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również felieton Wojciecha Cejrowskiego.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 października 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.