Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.11.2020

„Do Rzeczy” nr 46: Matka Polka czy feministka? Lewicowa rewolucja przeciw macierzyństwu.

– Matka Polka mimo trudności, które niesie ze sobą współczesny świat, trzyma się mocno. I chce świętego spokoju, a nie feministycznej rewolucji  – zauważa Kamila Baranowska w artykule „Jeszcze matka Polka nie zginęła”.

– Chcemy odkłamać prawa kobiet – mówi Karolina Pawłowska, mama, prawniczka, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris, w rozmowie z Agnieszką Niewińską.

– Dlaczego nowe pokolenie Polek jest tak inne od ich matek i babek? Czy nie odpowiadają też za to zniewieściali mężczyźni? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Polka warcząca”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Po fali demonstracji Strajku Kobiet nikt nie wie, co dokładnie myśleć o bilansie zajść. To trudny egzamin dla premiera Mateusza Morawieckiego. Od tego, jak przetrwa tę próbę, zależy jego pozycja w obozie PiS – przekonuje Piotr Semka w artykule „Nikt nic nie wie, czyli polski film”.

– Zmarł Sean Connery – legenda kina, pierwszy Bond, dumny Szkot, który przeszedł długą drogę od pomocnika mleczarza w Glasgow do tytułu szlacheckiego – pisze Piotr Gociek w tekście „Szkocki łącznik”.

 – Orientacja płciowa i seksualna to dziś subiektywne pojęcie oznaczające „skłonność”. Niektóre nazwy 235 „orientacji” brzmią groteskowo. Jednak dekonstrukcja społeczna, którą ze sobą to niesie, nie jest wcale zabawna – ostrzega Agnieszka Marianowicz-Szczygieł w artykule „Dezorientacja płciowa”.

Po wyborach prezydenckich pewne jest tylko to, że sondaże są nic niewarte, Ameryka jest podzielona niemal dokładnie pół na pół, a polityka budzi już skrajne emocje. Nazwisko przywódcy USA wskażą więc zapewne dopiero sędziowie Sądu Najwyższego – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Pat w Ameryce”.

– Lockdowny doprowadziły już do bankructwa tysięcy firm na świecie. Niewypłacalność zaczyna grozić też niestety całym państwom pisze Jakub Wozinski w artykule „Państwa na skraju bankructwa”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny „POLSKA NIEPODLEGŁA” z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 listopada 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.