Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.11.2020

„Do Rzeczy” nr 48: Unii trzeba powiedzieć: dość. Polexit – mamy prawo o tym rozmawiać.

– Starożytni mówili, że kto chce pokoju, ten musi przygotowywać się do wojny. W sporze, którego osią jest fundamentalna dla Polski sprawa zachowania suwerenności, istotnym czynnikiem jest przekonanie przeciwnika, że potrafimy w razie potrzeby zrobić coś więcej, niż tylko narzekać, iż dzieje się nam krzywda i bezprawie podkreśla Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Chcesz pozostać w Unii, szykuj polexit”

– Według oficjalnych danych dotacje unijne dla Polski stanowią mniej niż 60 proc. tego, co transferują zachodni inwestorzy za granice – przekonuje Tomasz Cukiernik w tekście „UE nas łupi”.

– Spór o polskie instytucje przysłania poważniejsze konflikty wewnątrz UE, które mogą spowodować, ze wspólnota i tak się rozpadnie zauważa Tomasz Rowiński w artykule „Unijna rozgrywka”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Kaczyński musi w jednym czasie zajmować się trzema kryzysami. Kryzysem przywództwa, kryzysem struktury
wewnętrznej i kryzysem premierostwa –
tłumaczy Piotr Semka w tekście „Rozhuśtana łódź PiS”.

– 50 lat po śmierci autor „łuku triumfalnego” wciąż jest żywy i czytany. Potrafił przetłumaczyć na język literatury najważniejsze doświadczenia XX w. – wojnę  i emigrację zauważa Wiesław Chełminiak w artykule „U Remarque’a bez zmian”.

Laozi namówiony przez jednego z uczniów zdecydował się, już jako starzec, by jego nauka została spisana. tak miała powstać niewątpliwie jedna z najbardziej fascynujących i wpływających na kolejne pokolenia ksiąg w historii ludzkości –  pisze Andrzej Nowak w tekście „Chińskie źródła politycznej refleksji”, będącym fragmentem najnowszej książki profesora „Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej”.

– W wyniku fatalnych błędów politycznych Japończycy uratowali Związek Sowiecki. I zgubili własną ojczyznę pisze Piotr Zychowicz w artykule „Jak Japonia popełniła harakiri”.

Chińska Agencja Kosmiczna nigdy wcześniej nie rozwijała się tak prężnie. Jak Pekin przygotowuje się na podbój kosmosu? sprawdza Maria Kądzielska w tekście „Chińskie wojny gwiezdne”.

– Już w zeszłym roku dochody ze sprzedaży gier, polskiego hitu eksportowego, przekroczyły 2,1 mld zł. W roku 2020 ich twórcy chcą znacznie poprawić ten wynik. Sprzedaży gier mocno sprzyjaja pandemia i rewolucja sprzetowa, czyli listopadowe premiery nowych konsol: PlayStation 5 oraz Xbox Series X zauważa Jacek Przybylski w artykule „Boom na gry z Polski”.

Turnusy milczenia to coraz bardziej poszukiwany sposób na pozbycie się zamętu cywilizacji. „Wspaniały czas i dobre doświadczenie”, „W milczeniu odnajduję kontakt ze sobą ” – mówią uczestnicy takich programów pisze Joanna Bojanczyk w tekście „W milczeniu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Agnieszka Niewińska o pogrzebach on-line.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 23 listopada 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.