Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

29.11.2020

„Do Rzeczy” nr 49: Już one nas nauczą! Znane intelektualistki chcą Polaków „stworzyć od nowa”.

– Krystyna Janda przyzwyczaiła nas do histerycznych diagnoz rzeczywistości. Agnieszce Holland śmierdzi tu bąkami. A Olga Tokarczuk zajęta jest remontem pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Trzy gracje”.

– Opozycja wciąż się łudzi, że niszowe radykalne postulaty popiera większość. I że zamiast słuchać wyborców, należy im mówić, że mają myśleć tak jak „elity”. Efekt? Wszystkie antyrządowe ruchy gasną tak samo zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Rewolucja urojona”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Co zmiana władzy u naszego najważniejszego sojusznika oznacza dla Polski? Jak wyglądają kulisy rozmów z politykami demokratów? I czy sam Biden,do tej pory krytycznie wypowiadający się o sytuacji politycznej w naszym kraju, zamierza zmienić amerykański kurs w europie, a może – wbrew obawom – umocni militarną i energetyczną obecność w Polsce? – zastanawia się Marcin Makowski w artykule „Nowe otwarcie”.

– Nienawiść do PiS zaślepia sporą część polskich artystów nie od dziś. Nigdy jednak nie było to tak widoczne jak podczas sporu o działania Funduszu Wsparcia Kultury zauważa Piotr Gociek w tekście „Kulturalne samobójstwo”.

O to, aby Unia była demokratyczna, trzeba walczyć tak długo,jak tylko się da. Uważam, że nie ma teraz lepszej opcji dla Polski niż Unia Europejska – podkreśla Piotr Semka w artykule „Nie wszystko jest takie proste”.

– Kontakty Henryka Gulbinowicza z SB trwały aż 16 lat. Hierarcha przerwał je dopiero wtedy, gdy uznał, że nie odniesie już z nich żadnych osobistych korzyściujawnia Rafał Łatka w tekście „Kardynał a SB”.

Ostatnie wybory pokazały,jak bardzo Partia Demokratyczna przesunęła się w lewo. Umiarkowani demokraci winią rewolucyjne skrzydło za przylepienie partii łatki radykałów, co uniemożliwiło zapowiadane od miesięcy zmiecenie republikanów pisze Piotr Włoczyk w artykule „Gorzki smak zwycięstwa”.

– Już po lipcowym szczycie liderów unijnych pojawiły się wątpliwości co do interpretacji uzgodnień dotyczących mechanizmu uzależniającego wypłaty z budżetu unijnego i funduszu odbudowy od przestrzegania zasad praworządności – zauważa Olivier Bault w tekście „Budżet UE zakładnikiem ideologii”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Judit Varga, minister sprawiedliwości Węgier, w rozmowie z Jackiem
Przybylskim apeluje: „Nie róbmy z Unii Związku Sowieckiego”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 listopada 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.