Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

13.12.2020

„Do Rzeczy” nr 51: Cała władza w ręce feministek? Od czerwonej Moskwy do tęczowej Brukseli

– Dlaczego rewolucja feministyczna, zaprojektowana jako walka płci, ma ogromne szanse powodzenia, i to wbrew zdrowym odruchom niedowierzenia? pisze Małgorzata Wołczyk w artykule „Zemsta lesbijek”. 

– Postulaty wysuwane przez aktywistki tzw. Strajku Kobiet nawiązują często wprost do haseł głoszonych przez bolszewików już ponad sto lat temu i wcielanych w życie w czasie rewolucji w Rosji – zauważa Mirosław Szumiło w tekście „Bolszewickie «wyzwolenie» kobiet”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Niemiecka dominacja nad unią europejską przestała już nawet potrzebować francuskiej asysty. a zjednoczona prawica pęka coraz bardziej – przekonuje Piotr Semka w artykule „Zderzenie ze ścianą”.

– Nowy film Davida Finchera jest znakomity tam, gdzie składa hołd arcydziełu kina, jakim był „Obywatel Kane”,
i gdy zagląda za kulisy starego Hollywood. A mocno fałszywy tam, gdzie dotyka polityki –
zauważa Piotr Gociek
w tekście „Obywatel Mank”.

To, co służy mediom – radykalizm opinii – zupełnie nie służy politykom. Od czasów Michnika opozycja tkwi jednak w systemie, w którym to media wiodą prym –  pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Od michnikowszczyzny do lempartyzmu”.

– W grudniu 1970 r. władze PRL użyły wobec społeczeństwa tysięcy żołnierzy, ciężkiego sprzętu bojowego, materiałów chemicznych i ponad setki śmigłowców – przypomina Sebastian Ligarski w tekście „Krwawiąca rana”.

Lewicowe elity UE od lat uważają go za populistę i coraz częściej wprost nazywają dyktatorem. Viktor Orbán to jednak wytrawny polityczny gracz, który jest już najdłużej urzędującym premierem w historii Węgier i który w europie rządzi krócej jedynie od Angeli Merkel zauważa Jacek Przybylski w artykule „Orbán: buntownik z wyboru”.

– Nie tylko na żadną polską grę, lecz także na żaden polski produkt nie czekano z porównywalnymi emocjami. lata budowania napięcia, podpartego sukcesem „wiedźmina 3”, sprawiły, że „Cyberpunk 2077” – chwilę przed premierą – zmonopolizował Giełdę Papierów Wartościowych – pisze Marcin Makowski w tekście „Cyberszaleństwo”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Warzecha krytycznie o narodowej akcji szczepień.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 listopada 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.