Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

20.12.2020

„Do Rzeczy” nr 52: Śledztwo „Do Rzeczy”: Kto się boi prawdy o św. Franciszku?

– Jednym z przejawów dramatycznego kryzysu kościoła jest dopatrywanie się podobieństw między surowym pokutnikiem z Asyżu a księdzem, który porzucił sutannę, „problem celibatu” zaś rozwiązał, żeniąc się ze zbiegłą mniszką  pisze Grzegorz Kucharczyk w artykule „Święty na miarę naszych potrzeb”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Wobec Jana Pawła II uruchomiono podobny mechanizm do tego, który w latach 60. ubiegłego wieku zastosowano wobec Piusa XII – mówi ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Artyści Młodej Polski byli niebywale wszechstronni. Malowali obrazy i projektowali witraże, tworzyli pierwsze plakaty i okładki do książek, zajmowali się dekoratorstwem wnętrz zauważa Krzysztof Masłoń w artykule „Polska Wciąż Młoda”.

– Rewolucjoniści interesowali się diabłem  zauważa w rozmowie z Piotrem Włoczykiem prof. Paul Kengor, autor książki „Diabeł i Karol Marks”.

Prymas Józef Glemp miał negatywny stosunek zarówno do manifestacji kontestujących ustrój, jak i działań władz, które pacyfikowały protesty – pisze Rafał Łatka w artykule „Prymas w stanie wojennym”.

– Już oficjalnie – Donald Trump przegrywa wybory w Stanach Zjednoczonych. Nie ma jednak zamiaru składać broni, już teraz sugerują mu start w kampanii w roku 2024. Czy ma szanse ją wygrać? – zastanawia się Marcin Makowski w tekście „Trump. Życie po prezydenturze”.

Ulubioną rozrywką moskiewskiej inteligencji stało się zgadywanie, z kim żyje Putin i jak długo jeszcze –  zauważa Gabriel Michalik w artykule „Słodkie tajemnice Władimira Władimirowicza”.

– Klaus Schwab jest na ustach całego świata, a wiele osób widzi w nim głównego architekta nowego, postpandemicznego ładu – pisze Jakub Wozinski w tekście „Wizjoner Wielkiego Resetu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również niezwykła rozmowa z Kają Godek.

Nowy numer „Do Rzeczy”, powiększony do 116 stron, w sprzedaży od poniedziałku21 grudnia 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.