Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.12.2020

„Do Rzeczy” nr 1: 2021 Polska w kleszczach rewolucji

– Ameryka Bidena będzie postępowa i szalejąca mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz, politolog, historyk i sowietolog w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Wsiedliśmy do pociągu z napisem „UE”, który od początku jedzie w jednym kierunku – wspólnoty, w której zatrzeć mają się narodowe państwa i takie przeżytki jak rodzina – zauważa Wojciech Golonka w artykule „Pałka «praworządności » z Brukseli”.

– Obłudna narracja o „nowej normalności” może sprawić, że część ludzi zacznie zapominać, że owa „nowa normalność” żadną normalnością faktycznie nie jest, jest jedynie jej karykaturą – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Postepidemia”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Polexit byłby błędem – mówi Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Najbardziej znana obecnie w świecie polska malarka była Polką o tyle o ile. Stworzyła legendę, z której eliminowała elementy niepasujące jej do wykoncypowanego wizerunku zauważa Krzysztof Masłoń w artykule „Tamara Łempicka – diwa art déco”.

Na salonach nic nie cieszy się takim popytem jak męczeństwo i tylko ten popyt jest w stanie wyjaśnić logicznie wszystkie prowokacje antypisu – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Pięć lat we własnym sosie”.

– Nie żywię nadziei, że ten tekst poznają sprawcy zbezczeszczenia figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu. nie zajmie ich też historia kościoła św. Krzyża. A jeśli któryś nawet to przeczyta, to czy będzie zdolny pojąć, jak dzieje tej świątyni i pomnika łączą się z najgłębszą treścią naszej polskiej historii? Czy zrozumie, co uczynił, profanując symbol drogi nie tylko Polakom-katolikom, lecz także całemu narodowi? – pisze Maciej Rosalak w artykule „W drodze na Golgotę”.

Gdy Osmanom uchylono zakaz pobytu w Turcji, członkowie dynastii, wiedzeni sentymentem, zaczęli pojawiać się w ojczyźnie. Niektórzy tu zostali. władze erdoğanowskiej Turcji istotnie okazują Osmanom zauważalną życzliwość. Czy na coś liczą? – zastanawia się Teresa Stylińska w tekście „Złego słowa na Turcję”.

– Tylko wypracowanie alternatywnej wobec członkostwa w Unii Europejskiej strategii da Polsce szanse na równorzędne negocjowanie z Brukselą – przekonuje Tomasz Cukiernik w artykule „Alternatywa dla Unii”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również felieton Wojciecha Cejrowskiego.

Nowy numer „Do Rzeczy”, w sprzedaży od wtorku 29 grudnia 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.