Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.01.2021

„Do Rzeczy” nr 2: Fałszerze polskiej historii. Jak działają specjaliści od zrzucania na Polaków win za zbrodnie popełnione przez Niemców?

– Nowa szkoła pisania o Holokauście nie wzięła się znikąd. Ma głęboką tradycję znieważania Polaków kłamstwami. Nie byliśmy na to przygotowani dawniej, nie jesteśmy do dziś pisze Leszek Żebrowski w artykule „Antypolski terror propagandowy”.

– Tylko Niemcy odpowiadają za Holokaust – mówi dr Tomasz Domański, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Pandemia zmienia zasady gry zauważa prof. Zdzisław Krasnodębski, socjologi, filozof społeczny, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

Niemcy łupili Polskę przez całą okupację. W Warszawie grabież osiągnęła apogeum między upadkiem powstania a wkroczeniem Sowietów – pisze Jerzy Mizołek w artykule „Czas grabieży”.

– W Skandynawii, północnej Rosji, Kanadzie i na Alasce powstały śmiertelnie niebezpieczne pułapki związane z występowaniem „quick clays”. Osuwisko w Ask jest tego efektem tłumaczy Andrzej Solecki w tekście „Śmiercionośne pułapki”

Wojna polsko-bolszewicka stworzyła typ zuchwałego oficera kawalerii przypominającego XVII-wiecznych zagończyków. Niewielu z nich było w stanie pełnić służbę w czasie pokoju zauważa Jacek Komuda w artykule „Szaleni zagończycy II Rzeczypospolitej”.

– Wrogość demokratów i republikanów wspierających Trumpa trwa już od pięciu lat. Nie zaczęło się to 6 stycznia na schodach Kapitolu. Można porównywać to jedynie do konfliktu Północy z Południem w USA w połowie XIX w. – przekonuje Piotr Semka w tekście „Efekt szamana”.

– Prezes Orlenu Daniel Obajtek konsekwentnie buduje polski koncern multienergetyczny. Uważa, że biznes to jednak coś więcej niż tylko dobry interes – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Klucz do kariery”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również sylwetka Pierre’a Cardin kreślona piórem Joanny Bojańczyk.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 stycznia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.