Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.01.2021

„Do Rzeczy” nr 3: Zamach na prawicę. Medialni oligarchowie cenzurują konserwatystów.

– Cenzorskie zapędy szefów mediów społecznościowych nie podobają nie tylko milionom użytkowników, lecz także czołowym europejskim politykom i amerykańskim inwestorom. Po ogłoszeniu decyzji o zablokowaniu konta Donalda Trumpa spadła więc np. giełdowa wycena Twittera zauważa Jacek Przybylski w artykule „Cenzorzy z Big Tech”.

– Trump powinien stworzyć własne imperium medialne – przekonuje prof. Marek Jan Chodakiewicz, politolog, historyk i sowietolog, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przegrana Trumpa i zamieszki na Kapitolu wprawiły totalną opozycję w stan euforii. Czy jej marzenia mają w ogóle szanse się spełnić? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Joe wam pokaże!”. 

– „Dogmat i tiara”, owszem, prowokuje, ale prowokuje do myślenia i odpowiedzialności. Począwszy od wstrząsającego podtytułu: upadek rzymskiego katolicyzmu. A przecież Kościół nie może upaść! – pisze Marek Jurek w artykule „Przeciw upadkowi Kościoła”.

– Dziecko musi mieć i ojca, i matkę mówi Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, psycholog, wiceprezes Fundacji Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On”, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Zamierzacie się szczepić? – pytają znajomi z niedowierzaniem. Obawy przed szczepionkami towarzyszą nie tylko obecnej pandemii. Tymczasem ludzkość nie wymyśliła dotychczas lepszej broni na zarazy – tłumaczy Maciej Rosalak w artykule „Szczepionka – ju-jitsu mikrobiologii”.

Prezydent Trump ponosi największą odpowiedzialność – mówi Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

– W sądach jest w tej chwili ok. 24,5 tys. spraw dotyczących umów o kredyty frankowe lub – jak mówią niektórzy – produkty kredytopodobne. w prawie 90 proc. spraw rozstrzygnięcia są korzystne dla klientów. bankowcy zaczynają się pocić ze strachu – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Strach bankowca”.

 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Elżbieta Morawiec zastanawia się, czy powieść katolicka jest możliwa.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 18 stycznia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.