Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

24.01.2021

„Do Rzeczy” nr 4: Skończmy z lockdownem!

– Polski rząd musi szybko rozstrzygnąć, co obecnie jest większą szkodą – rujnowanie gospodarki i Polaków czy pogodzenie się z większą liczbą zachorowań pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Lockdown myślenia”.

– W porównaniu z wcześniejszymi pandemiami obecne zagrożenie jest stosunkowo niewielkie i nie powinny być wprowadzane rygorystyczne zakazy, których rezultatem jest szybkie wyniszczanie gospodarki – przekonuje Tomasz Cukiernik w tekście „Demolowanie gospodarki”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Opozycja przecenia Bidena– mówi Adam Bielan, europoseł PiS, przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Bardzo długo wiele faktów z życia Bułata Okudżawy pomijano, inne zaś fałszowano. Warto je poznać przekonuje Krzysztof Masłoń w artykule „Bułata Okudżawy taniec na linie”.

– Po tragicznym grudniu 1970 r. i objęciu stanowiska I sekretarza KC PZPR przez Edwarda Gierka sytuacja w Polsce w styczniu 1971 r. nadal była niespokojna. Jak opisywał historyk Grzegorz Majchrzak, tylko w pierwszym miesiącu roku funkcjonariusze SB odnotowali ponad 60 „przerw w pracy”. Jednym z najbardziej zapalnych miejsc na tej mapie był Szczecin  –  pisze Sebastian Ligarski w tekście „Debaty Gierka”.

– Wiele faktów wskazuje na to, że w Stanach Zjednoczonych wzbiera fala, w której to lewica będzie wymuszać dymisje i zwijanie karier w przypadku najmniejszego podejrzenia o krytycyzm wobec nowej ekipy demokratówostrzega Piotr Semka w artykule „Doktryna wyjątkowości”.

W czasie pandemii koronawirusa najbogatsi ludzie na świecie zaczęli się bogacić w bezprecedensowym tempie. Politycy na Zachodzie snują plany, by skutecznie dobrać się do tych fortun zauważa Piotr Włoczyk w tekście „Covidowe fortuny”.

– Ci, którzy dekadami prowadzili innych na najwyższe szczyty świata i których omijała chwała, weszli zimą na K2. Polaków coś ukłuło w serca. Zima i najwyższe szczyty to wszak nasza narodowa specjalizacja. I chcieliśmy sięgnąć po ten ostatni niezdobyty – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Szerpowie w niebie”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski ostro o przemówieniu prezydenta Bidena.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 25 stycznia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.