Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

29.01.2021

e-Wprost nr 4 (53): Daniel Obajtek Człowiekiem Roku "Wprost" 2020.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen został Człowiekiem Roku 2020 tygodnika „Wprost”. Redakcja tygodnika nagradza osoby, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze w Polsce.  Szef Orlenu odcisnął swoje piętno w ostatnich 12 miesiącach w każdej z tych dziedzin. Koncern przejął kolejne firmy. Jego szef pojawia się w kuluarowych opowieściach jako kandydat na kolejnego premiera, a zakup przez Orlen z końcem 2020 roku medialnego koncernu Polska Press wywołał prawdziwą burzę w środowisku dziennikarskim i politycznym.  Robert Feluś, redaktor naczelny "Wprost" w obszernym wywiadzie zapytał Daniela Obajtka, m.in. o to czy może dać gwarancję, że w przejętych mediach nie pojawią się strażnicy politycznej poprawności, swego rodzaju cenzorzy, którzy będą pilnować, by dziennikarze nie próbowali krytykować władzy. 

Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?

Ranking najlepiej zarabiających polskich pisarzy. Literacki Nobel nie wprowadził Olgi Tokarczuk na szczyt listy księgarskich bestsellerów 2020 roku. W Polsce nadal królował literacki fast food. I bardziej od efektu Nobla liczy się u nas efekt Netfliksa - pisze autor rankingu Szymon Krawiec.

Szef rządu Mateusz Morawiecki od początku miał w swoim obozie wielu przeciwników, a w ostatnich miesiącach jest „ostrzeliwany”. Kto, z kim i jak knuje przeciwko Morawieckiemu ujawnia Marcin Dobski.

Długi marsz byłego harcerza. Michał Dworczyk może wejść do ekstraklasy PiS. O ile uniknie poważniejszych błędów kierując Narodowym Programem Szczepień - pisze Joanna Miziołek.

Polska 2050 – głośne przypływy, smutny odpływ. Kolejne odejścia od Szymona Hołowni. Grupa działaczy mówi o braku szacunku, biciu głową w mur oraz braku reakcji ze strony władz Polski 2050 - ujawnia Marcin Dobski.

Licznik już zasuwa. Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, opowiada Agnieszce Niesłuchowskiej-Szczepańskiej o jej tegorocznym finale, który odbędzie się 31.stycznia.

On odszedł i wciąż tam jest. W szczerej rozmowie z Dariuszem Grzędzińskim, Witold Mackiewicz, ojciec himalaisty Tomasza Mackiewicza, mówi o życiu bez fizycznej obecności syna i akcji ratunkowej w trzecią rocznicę tamtych wydarzeń.

Dać siłę, nadzieję, odwagę. Marta Manowska, gospodyni programów „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości” szczerze opowiada Paulinie Socha-Jakubowskiej o wzruszeniach jakie przeżywa w czasie pracy nad nimi i jako wolontariuszka w szpitalu.

Dwa dni na Albicli. Dariusz Grzędziński sprawdził jak działa polski odpowiednik Facebooka. Wniosek: mylnie założono, że jest tym, czym w rzeczywistości nie jest. Wszystko skutkuje komedią pomyłek.

Odzyskać życie. Uratowałam cztery ludzkie życia. Ale nie przeżyję ich za nich - Paulinie Socha-Jakubowskiej mówi Karolina Baca-Pogorzelska, która uczestniczyła w sprowadzeniu do Polski syryjskiego dziennikarza i jego rodziny.

Znakomite mecze, zwycięstwa i dużo emocji w rozgrywanych przez polskich szczypiornistów w Egipcie mistrzostwach świata dają nadzieję na powrót do dobrych i nie tak przecież odległych czasów, kiedy nasza piłka ręczna była niemal sportem narodowym - pisze w raporcie o polskiej piłce ręcznej Krzysztof Jaworski.

Poradnik przedsiębiorcy Krzysztofa Oppenheima: Zawsze pamiętaj o prewencji!

Męska wersja Merkel. Czy Niemcy znaleźli następcę Angeli Merkel? Armin Laschet zachowuje się jak jej męska wersja. Czy to podobieństwo wystarczy, by został kanclerzem? - zastanawia się Agaton Koziński.

Jak w Izraelu, tylko szczepionek mniej. Rozsądny człowiek się szczepi, jeśli ma możliwość. Kolejność doradzają lekarze, a decydują politycy – w rozmowie z Katarzyną Pinkosz mówi prof. Andrzej Horban, doradca premiera.

Transplantacje w czasie pandemii. W 2020 roku w Polsce wykonano o 20 proc. mniej przeszczepień nerek i wątroby niż rok wcześniej. Prawie całkowicie wstrzymano przeszczepy trzustki. To bilans czasu pandemii. Katarzyna Pinkosz rozmawia z prof. Maciejem Kosieradzkim, kierownikem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. 

Wredna, złośliwa, wspaniała. Netfliksowy serial „Udawaj, że to miasto” to portret zrzędliwej, obrażonej na świat komiczki Fran Lebowitz, która zajmuje miejsce Woody'ego Allena - recenzuje Krzysztof Kwiatkowski.

Codzienność, marzenia i historia. Koniec roku upłynął w polskiej literaturze pod znakiem pisarek, a co mówili w tym czasie panowie? Wydali kilka dobrych i mądrych tomów prozy - pisze Leszek Bugajski.

Dyktat. Felieton Michała Witkowskiego.

Najnowsze wydanie e-Wprost już dziś od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.