Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.02.2021

„Do Rzeczy” nr 6: Zemsta na Polsce. Dziś pisarze oczerniają to, czego bronili Zbigniew Herbert i Henryk Sienkiewicz.

– W ramach redefiniowania polskości, a co za tym idzie – wymiany bohaterów, nie wątpię, że Jakub Szela znajdzie się w nowym panteonie obok hochsztaplera Jakuba Franka z „Ksiąg Jakubowych” pisze Krzysztof Masłoń  w artykule „A to Polska właśnie”.

– W kontekście protestów, które przetoczyły się niedawno przez ulice polskich miast, można uznać opowiadanie polskiej noblistki za realizujący się na naszych oczach scenariusz rewolty społecznej, o jakiej marzy od dawna lewa strona sceny politycznej – zauważa Piotr Dariusz Urban w tekście „Przepis na rewolucję”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– O ile jesienne protesty były dla obozu władzy poważnym problemem, o tyle tymi ostatnimi PiS się specjalnie nie przejął. Czy rzeczywiście partia rządząca nie ma się czym martwić? – zastanawia się Kamila Baranowska w artykule „Co zachwiało władzą?”.

– „Ikabog” to pierwsza od zakończenia serii o Harrym Potterze książka Joanne K. Rowling dla dzieci. Uważnie przeczytać powinni ją jednak także dorośli zauważa Piotr Gociek w tekście „Przypadki pani Rowling”.

Sytuacja Owsiaka i WOŚP zmieniła się na lepsze. Państwo przestało się angażować w tę akcję, a „Jurek” przestał udawać, że nie jest politycznym aktywistą – stwierdza Łukasz Warzecha w artykule „Fałszywa nuta w orkiestrze”.

Po wypadkach marcowych 1968 r. władze PRL zezwoliły Andrzejowi hr. Broel-Platerowi (1931–2003) wraz z rodziną na emigrację do Izraela. Ostatecznie wyjazd jednak wstrzymano pisze Tomasz Lenczewski w tekście „Jak hrabia Plater chciał zostać Żydem”.

Biden to tylko zasłona dymna mówi Joy Pullmann, publicystka amerykańskiego magazynu internetowego The Federalist w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

– 5 lutego minął życiową metę Ryszard Szurkowski. Najbardziej utytułowany polski kolarz. Miał 75 lat – pisze Tomasz Zbigniew Zapert w artykule „Rowerem do sławy”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również „Alfabet powikłań po COVID-19” autorstwa Łukasza Zboralskiego.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 8 lutego 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.