Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.03.2021

„Do Rzeczy” nr 10: Prorok, który zawiódł. Nowa biografia Adama Michnika – analizują Piotr Semka i Rafał A. Ziemkiewicz

– Warto sięgnąć po „Demiurga” Romana Graczyka, bo wykonał on kawał solidnej roboty faktograficznej.  Adam Michnik został w tej książce zdefiniowany jako wielki uwodziciel, ale i deprawator, który zdarza się w dziejach raz na jakiś czas – pisze Piotr Semka w artykule „Portret uwodziciela (niemal) doskonałego”.

– Adam Michnik jest dziś cieniem samego siebie, zdolnym przemawiać jedynie do zagranicznych lewicowych gazet, bo te jeszcze widzą w nim dawnego „bohatera” – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Mesjasz, który nawalił”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W Zjednoczonej Prawicy cały czas wrze i powstaje wrażenie – zabójcze dla każdej ekipy rządzącej – że zajmuje się głównie sobą – zauważa Kamila Baranowska w artykule „Pragmatyzm kontra emocje”.

– Świetny dramat „Nomadland” najlepszym filmem, „The Crown” najlepszym serialem, a „Gambit królowej” – miniserialem. Niemal wszystkie nagrodzone Złotymi Globami produkcje możemy oglądać już w Polsce –  pisze Piotr Gociek w tekście „Czas nomadów”.

– Polska nie musi być dla administracji prezydenta Joe Bidena „ulubionym” sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie. Nadal pozostaje jednak dla Waszyngtonu istotnym graczem regionalnymtłumaczy Ryszard Gromadzki w analizie „Sztuka balansu”.

Mija 80 lat od wyroku śmierci, który Luftwaffe wykonało na mieście Clydebank w Szkocji. 13 i 14 marca 1941 r. w dwóch kolejnych rajdach niemieckie floty powietrzne, złożone z bombowców Heinkel i Ju 88, dosłownie starły to portowe miasto z ziemi. Dwie tragiczne noce poprzedzone były wieloma niepokojącymi zbiegami okoliczności – pisze Paweł Porański w artykule „Tajemnica Clydebank Blitz”.

Nie ma wątpliwości: zwyciężymy – przekonywał Donald Trump w Orlando na Florydzie na konferencji organizacji konserwatywnych (CPAC). Podczas pierwszego publicznego wystąpienia od końca kadencji dał swym zwolennikom nadzieję, że jeszcze powróci do Białego Domu zauważa Jacek Przybylski w tekście „Powrót Trumpa”.

– Jeśli państwo wywołało szkody, to powinno je naprawić – przekonuje adwokat Tomasz Chudzinski, ekspert z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny: Iga Świątek i inne wielkie polskie tenisistki.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 8 marca 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.