Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

14.03.2021

„Do Rzeczy” nr 11: O nich śni Zachód według lewicy, Polska powinna mieć twarz Margota, Barta Staszewskiego i Marty Lempart.

– Zachodnie media chwalą Martę Lempart, Barta Staszewskiego czy „Margota”. To bowiem pionierzy, którzy mają pomagać zmienić krnąbrnych rodaków w wyznawców nowego orwellowskiego świata pisze Małgorzata Wołczyk w artykule „Bohaterowie rewolucji”.

– Polska znów rzuca wyzwanie despotyzmowi – mówi prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, w rozmowie z Wojciechem Golonką.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Wybory prezydenta stolicy Podkarpacia mają dla ogólnopolskiej polityki większe znaczenie, niż z pozoru mogłoby się wydawać. Mogą okazać się testem jedności i politycznej siły zarówno dla władzy, jak i opozycji – zauważa Maciej Pieczyński w tekście „Przedwyborczy poligon”.

– Borges uważał bibliotekę za model wszechświata. W papierowym uniwersum, tak jak w rzeczywistym, są strefy, których rozumem nie ogarniesz. O nich właśnie traktuje „Biblioteka szaleńca” – zauważa Wiesław Chełminiak w artykule „Księga śmiechu i utrapienia”.

Jarosław Gowin został zmuszony do budowania odrębnej tożsamości swojego ugrupowania, która dawałaby mu szansę w kolejnych wyborach. Na razie to mu się nie udaje – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Tańczący na linie”.

– Pławiąca się w luksusie księżna Meghan ze łzami w oczach wyznała przed kamerami, jak ciężkie było dla niej życie w złotej klatce na brytyjskim dworze. W wywiadzie, o którym wspomniały niemal wszystkie najważniejsze światowe media, poskarżyła się też na „uciszanie” przez rodzinę królewską oraz ubolewała z powodu domniemanego rasizmu w pałacu Buckingham  -zauważa Jacek Przybylski w artykule „Zemsta zbuntowanych książąt”.

Europejski Fundusz Odbudowy ma pomóc krajom UE po kryzysie związanym z pandemią. Jednak raczej zdewastuje konkurencyjność gospodarektłumaczy Tomasz Cukiernik w tekście „Niebezpieczeństwa Funduszu Odbudowy”.

– Szachy to niekoniecznie gra dla nerdów mówi Jan-Krzysztof Duda, arcymistrz szachowy, w rozmowie z Łukaszem Majchrzykiem.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka o abp. Wojdzie – nowym metropolicie gdańskim.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 marca 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.