Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.04.2021

„Do Rzeczy” nr 15: Wybielanie Zygmunta Baumana. Stalinowca próbuje się awansować na autorytet moralny.

– Artur Domosławski w swej najnowszej książce gloryfikuje Zygmunta Baumana pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Bauman  polukrowany”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W UE toczy się twarda gra interesów, w której reprezentujemy ideę wspólnoty tworzonej przez różnorodność. UE nie jest superpaństwem, a władze każdego państwa w pierwszej kolejności odpowiedzialne są za dobrobyt własnych obywateli – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z Karolem Gacem.

– Dokumentalny serial HBO „Q: Nadchodzi burza” pokazuje fenomen najbardziej wpływowej teorii spiskowej naszych czasów, ale nie przybliża nas do kluczowych odpowiedzi zauważa Piotr Gociek w artykule „Po burzy?”.

Decyzja o abdykacji do dziś budzi pytania. Jedni dopatrują się w tym działania mrocznych sił, szantażu, spisku. Są nawet tacy katoliccy publicyści, którzy po prostu, mimo upływu lat, nie przyjmują abdykacji do wiadomości i uparcie podtrzymują, że to Benedykt pozostaje papieżem – pisze Paweł Lisicki w tekście „Ostatni papież Zachodu?”, będącym fragmentem posłowia do najnowszej książki Giulia Meottiego.

– Nie tylko Japończycy dopuszczali się zbrodni wojennych na Pacyfiku. Jeńców wojennych mordowali również Amerykanie stwierdza Piotr Zychowicz w artykule „Zabij albo zgiń!”.

Chińskie władze coraz śmielej prężą muskuły i podkreślają, że skończyła się już „epoka zastraszania, w której Chińczycy cierpieli z powodu hegemonii wielkich mocarstw”. Równocześnie inwestują w armię, podbijają kosmos, wprowadzają cyfrową walutę oraz konsekwentnie budują nowe sojusze polityczne, handlowe i energetyczne zauważa Jacek Przybylski w tekście „Chiny trzymają się coraz mocniej”.

– Wyzbywanie się plastiku z gastronomii – obciążające klientów dodatkowymi opłatami, a przedsiębiorców obowiązkami – trafi akurat w moment, gdy przez pandemię branża restauracyjna ledwo zipie. Gorzej wypaść nie mogło – ostrzega Łukasz Zboralski w artykule „Widelec wbity w plecy”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również: wojna o amantadynę – czy zostanie ona uznanaza lek przeciw COVID-19?

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 12 kwietnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.