Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

18.04.2021

„Do Rzeczy” nr 16: Bolszewizm 2.0 Szczepan Twardoch i inni dziennikarze „GW” piszą na nowo historię Polski. Pańszczyzna jak niewolnictwo? Kresy jak kolonie?

– Szczepan Twardoch napisał niedawno felieton, w którym wyłożył czytelnikom, że dawna Polska niewiele różniła się od USA lat 60. XIX w. z powodu rasowej segregacji i rzeczywistego niewolnictwa zauważa Tomasz Rowiński w artykule „Kseroniewolnictwo Twardocha”.

– Czy Litwa i Ukraina były „koloniami” Polski? Teza modna i chwytliwa, ale mocno dyskusyjna – pisze Piotr Zychowicz w tekście „Nie byliśmy kolonizatorami!”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W obliczu coraz silniejszych tarć wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy na stole leży przynajmniej kilka możliwych politycznych scenariuszy. Które z nich są najbardziej prawdopodobne? – rozważa Kamila Baranowska w artykule „Co czeka PiS?”.

– Czas na ponowne spotkanie z mistrzem: w powieści „Klara i Słońce” Kazuo Ishiguro z elementów znanych i zgranych wyczarowuje dzieło wybitne zauważa Piotr Gociek w tekście „Okruchy Klary”.

Z praktyki wielu krajów wynika, że lockdown niekoniecznie przynosi efekt w postaci ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa – przekonuje Tomasz Cukiernik w artykule „Lockdown nie działa”.

– Jeśli są świadkowie historii, którzy w moim życiu odegrali ważną rolę,to bez wątpienia należy do nich zmarły kilka tygodni temu w Mielcu Józef Szylerpisze Sławomir Cenckiewicz w tekście „Robotniczy arystokrata”.

Filip, książę Edynburga, zmarły w Windsorze 9 kwietnia, był bez wątpienia, jako książę małżonek, najbardziej prominentnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, poza samą królową Elżbietą. Ale nie tylko brytyjskiej – również greckiej, odsuniętej zresztą od władzy już blisko pół wieku temu zauważa Teresa Stylińska w artykule „Królowie na walizkach”.

– PiS od samego początku postawił na redystrybucję – takie są korzenie programu „500+” – i wprost stwierdza,
że budowany przez tę partię ład ma być oparty na socjalistycznej idei równości –
stwierdza Łukasz Warzecha w tekście „Cios w klasę średnią”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Majchrzyk o „bólu zwycięstwa”, czyli o kontuzjach sportowców, które czasem niszczą ich kariery, a czasem stają się szansą do pokazania jeszcze większego hartu ducha.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 kwietnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.