Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.05.2021

„Do Rzeczy” nr 22: „Co wynika z religii o. Szustaka?”

Po ostatnim wywiadzie, którego o. Adam Szustak udzielił na YouTube,  trudno jest zrozumieć, dokąd zmierza ten prawdopodobnie najpopularniejszy polski kaznodzieja – Tomasz Rowiński w tekście „Co wynika z religii o. Szustaka?” docieka, co naprawdę głosi dominikanin bijący rekordy popularności w Internecie.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Kamila Baranowska zwraca uwagę na dużą aktywność w mediach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna właśnie ofensywę także wśród swoich wyborców.

- Porozumienie PiS i Lewicy w sprawie Funduszu Odbudowy powitane zostało na prawo od partii Jarosława Kaczyńskiego w tonie: „A nie mówiliśmy?”– pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Lewo-PiS?”.

- Prezydent Biden w relacjach z Rosją kroczy niestety drogą Baracka Obamy. Nie nazywa tego resetem, ale wszystko, co robi w pierwszych miesiącach po przejęciu władzy, wygląda właśnie jak reset. Jeśli coś wygląda jak reset, to nawet jeśli nie nazywa się resetem, po prostu tym resetem jest – mówi Adam Bielan, eurodeputowany PiS w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim. Odnosi się też do decyzji TSUE nakazującej zamknięcie polskiej kopalni węgla. - Jedna sędzia bez merytorycznego zbadania sprawy podjęła decyzję, która w skrajnym przypadku mogłaby skutkować pozbawianiem energii elektrycznej obszaru zamieszkanego przez 4 mln polskich obywateli. Widać wyraźnie, że TSUE niezależnie od traktatów, a często wbrew traktatom, zwiększa swoje kompetencje i tym samym wpływ na państwa członkowskie również w dziedzinach, w których traktaty na to nie pozwalają –

Olivier Bault w tekście „Co naprawdę wiadomo o księdzu Godawie” bada sprawę „dziennikarskiego śledztwa”, które rzekomo ma obnażać straszną prawdę o polskim księdzu pomagającym dzieciom w Kamerunie.

Łukasz Zboralski w tekście „Pornoedukacja?” wskazuje na źródła awantury o spis lektur wstępnych dla kandydatów do 21 LO im. Grotowskiego w Warszawie i ujawnia, twórcy tej placówki postanowili oprzeć nauczanie i wychowanie w niej na niepewnych teoriach psychopedagogicznych „dezintegracji pozytywnej”.

- Posiadając zaledwie pięciu posłów, a samemu w ogóle nie zasiadając w Sejmie, Szymon Hołownia stał się de facto liderem opozycji.  To ewenement w historii całej III RP. Polityk-celebryta ma unikatową  szansę przebudowy polskiej sceny politycznej. Sam chyba nie zdaje sobie  z tego sprawy – pisze Jan Fiedorczuk, analizując stan polskiej opozycji w tekście „Trzeci kryzys POPiS-u”.

Małgorzata Wołczyk przestrzega przed nieostrą przesłanką do aborcji związaną ze „zdrowiem psychicznym” kobiety i wskazuje, dokąd zaprowadziła ona Hiszpanię w tekście „Jak z Polski zrobić Hiszpanię”.

- Zeznania Pratasiewicza, wymuszone podczas śledztwa, zapewne pozwolą Łukaszence „zdemaskować” rzekomy polski spisek przeciwko niemu – pisze Maciej Pieczyński w tekście „Łukaszenka zakładnikiem Putina”.

- Dzieje się to, przed czym przestrzegała część komentatorów przed wyborami prezydenckimi w USA: wraz z odejściem Donalda Trumpa zmienia się zasadniczo spojrzenie na sprawy dla Polski ważne – wskazuje Łukasz Warzecha w tekście „Zmian Bidena”.

- Słyszymy wyraźne dzwonki ostrzegawcze i jako Rada Polityki Pieniężnej nie możemy być na nie głusi. Inflacja dochodząca do poziomu 5 proc. to już wysoka inflacja – przyznaje w rozmowie z Jackiem Przybylskim prof. Łukasz Hardt, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Agnieszka Niewińska o wolontariuszach pomagających w szpitalach covidowych („Anioły stróże pandemii”); Piotr Gociek o filmie „Ojciec” („Okruchy pamięci”); Remigiusz Włast-Matuszak o dofinansowaniu filmów, które obrażają („Pinezki od filmowców”); Piotr Zychowicz o polskiej komunistce, którą zszokował prawdziwy obraz ZSRS („Komunistka w Sowietach”);  Marek Jurek o Maurrasie i jego widzeniu monarchii („Czytając Maurrasa”); Rafał Łatka o donosach na kard. Gulbinowicza („O wiele więcej niż jeden donos”); Paweł Chmielewski o tym, jak Watykan zabrania robienia kłopotów proaborcyjnym politykom („Polityka przed doktryną”); Piotr Włoczyk o kłopotach amerykańskiego żołnierza, który ostrzegł przed neomarksizmem w US Army („Marks pod ochroną Pentagonu?”); Tomasz Cukiernik o szkodach, które przynoszą rządowe interwencje („Jak Nowy Ład przedłużył kryzys”); Jakub Woziński o tym, że TVN trafi w nowe ręce („TVN24 jak CNN?”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 31 maja 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.