Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.07.2021

„Do Rzeczy” nr 28: Sławomir Cenckiewicz dla „Do Rzeczy”. Zagadka śmierci Michała Falzmanna, 30 lat temu inspektor NIK odkrył aferę FOZZ. Wkrótce potem zmarł

– Pracownik NIK Michał Falzmann rozkodował model rabowania Polski. W prywatnych zapiskach przewidywał, że to się źle dla niego skończy. Do dziś nie wyjaśniliśmy okoliczności jego śmierci pisze Sławomir Cenckiewicz w artykule „»Szans na sukces nie widzę żadnych«”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Donald Tusk wrócił do Polski, ale sprawia wrażenie, jakby sam o tym, że musi wrócić, dowiedział się niedawno. Tym bardziej warto się zastanowić, dlaczego wrócił – zauważa Rafal A. Ziemkiewicz w tekście „Tusk – wystarczy być?”.

– „Mythic Quest” to najlepsza, obok „Teda Lasso”, komediowa produkcja Apple TV+. I niegłupi komentarz do naszych czasów pisze Piotr Gociek w artykule „Wszystko gra”.

Po powrocie Donalda Tuska na stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej plan dużych graczy stał się natychmiast czytelny: dążyć do przywrócenia sytuacji sprzed mniej więcej dekady, gdy nie istniał żaden alternatywny wybór. Były dwa obozy i trzeba się było zapisać do jednego albo do drugiego – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Między obozami”.

Wynik bitwy stoczonej w święto Rozesłania Apostołów pod Grunwaldem umożliwił narodziny wielkiego państwa polsko-litewsko-ruskiego – tłumaczy Maciej Rosalak w artykule „1410. Zwycięstwo po bitwie”.

Dyktator. Przyjaciel Putina. Homofob. Szaleniec, który rzucił wyzwanie samemu Sorosowi – mawiają niektórzy. Z drugiej strony to wielki reformator, najdłużej rządzący premier w dziejach Węgier i polityk, w którym niektórzy już widzą przyszłego przewodniczącego Komisji Europejskiej zauważa Maciej Szymanowski w tekście „Kim jesteś, Viktorze Orbánie?”.

Nie zmieniajmy podatku liniowegoapeluje rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz w rozmowie z Jakubem Wozinskim.

Reklamy Gazpromu podczas mistrzostw Europy nie powinny nikogo dziwić. Europejski futbol jest od dawna wspierany przez rosyjskiego gazowego giganta zauważa Łukasz Majchrzyk w artykule „Putin życzy dobrej zabawy”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski o tym, jak zamknięto go na kwarantannie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 12 lipca 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.