Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.08.2021

„Do Rzeczy” nr 32: Sensacyjne ustalenia Sławomira Cenckiewicza: Jak politycy Platformy dali się uwikłać w prowokację WSI.

– Opinia publiczna nie zdawała sobie sprawy ze skali manipulacji. Na przełomie lat 2007 i 2008 (ale i później) zmyśloną historią żyła cała Polska. Głównymi aktorami tzw. afery marszałkowej byli ludzie komunistycznych wojskowych służb specjalnych, wykorzystujący w swojej kombinacji czołowych polityków PO z Bronisławem Komorowskim, Krzysztofem Bondarykiem i Pawłem Grasiem pisze Sławomir Cenckiewicz w artykule „Prowokacja Obywatelska Wojskowych Służb Informacyjnych”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

–  Szachiści nazywają taką sytuację, w jakiej znajduje się obecnie Gowin, zugzwangiem. To, upraszczając nieco, moment gry, w którym każdy możliwy do wykonania ruch jest zły, każdy prowadzi w ten czy inny sposób do klęski – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Zugzwang Gowina”.

– Do 10 powiększyła się seria powieści podróżniczych Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim i grupie jego
przyjaciół, zapoczątkowana „Tomkiem w krainie kangurów” w roku 1957
zauważa Krzysztof Masłoń w tekście „Tajemnicza przemiana Tomka”.

Nie obrażam, czekam i sprawdzam – mówi Grzegorzem Płaczek, fotografik i bloger, w rozmowie z Janem Pospieszalskim.

Trzecia Rosja – to mogło się udać przekonuje prof. Andrzej Nowak, historyk, sowietolog, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Pecunia non olet, czyli pieniądz nie śmierdzi. Tę rzymską zasadę przyswoili sobie dżihadyści, którzy angażując się w narkobiznes, często współpracują ze zorganizowaną przestępczością „niewiernych”. Handel narkotykami towarzyszy wojnie i terroryzmowi od dawna, jednak w przypadku dżihadu jest nie tylko ważnym źródłem dochodu, lecz także narzędziem niszczenia świata „niewiernych”tłumaczy Witold Repetowicz w artykule „Narkodżihad i spółka”.

– Tak wielkiego poziomu długu jak obecnie ludzkość nie osiągnęła nawet w czasach totalnej mobilizacji na potrzeby drugiej wojny światowej. Mało kto bije jednak na alarm, a wręcz przeciwnie, niektórzy ekonomiści wieszczą nawet nadejście „nowej ekonomii” – ostrzega Jakub Wozinski w tekście „Kapitalizm niespłacalnego długu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również kardynał Gerhard L. Müller twardo broni ks. prof. Dariusza Oko.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 sierpnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.