Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.08.2021

„Do Rzeczy” nr 33: Wojna na wielu frontach PISZĄ ZIEMKIEWICZ I POSPIESZALSKI

– Widmo utraty władzy wydaje się chwilowo zażegnane – wypchnięty za burtę Gowin zabrał ze sobą tylko kilku posłów, uszczerbek w szeregach został uzupełniony, a kolejna rozpętana pod pozorem „repolonizacji mediów” polityczna wojna skutecznie wymusza ich zwarcie. Nie można już nie zauważać, że formację rządzącą trawi kryzys, znacznie głębszy niż problemy z krnąbrnymi koalicjantami czy mobilizacją większości przy ważnych głosowaniach pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Ucieczka w konflikty”.

– Jedną z najczęściej podnoszonych kwestii, jakie słyszę od znajomych czy od ludzi na spotkaniach różnych grup wolnościowych, jest pytanie: Co się stało z Prawem i Sprawiedliwością? Sam zadaję sobie to pytanie – stwierdza Jan Pospieszalski w tekście „PiS traci słuch”.

– Szef Porozumienia to chyba jedyny polityczny lider, który może swobodnie przejść z koalicji rządzącej prosto
w szeregi opozycji. I nikogo nie będzie to dziwić –
zauważa Kamila Baranowska w artykule „Kręte ścieżki Jarosława Gowina”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Reparacje powinny zostać wypłacone mówi Karol Nawrocki, nowy prezes IPN, w rozmowie z Karolem Gacem. 

Zaskakujące jest niedocenianie historycznej wagi wojny polsko- -sowieckiej. Wielu wybitnych pisarzy zupełnie pominęło ten temat, inni potraktowali go zbyt pobieżnie. Odmienność wartościowania wojny polsko-sowieckiej przez literatów i historyków daje do myślenia – pisze Krzysztof Dybciak w artykule „Odmienne wojny 1920 r.”.

Groźba polexitu jest znakomitym argumentem przetargowym w rozmowach z Brukselą. Jeszcze skuteczniejsza byłaby koalicja Europejczyków na rzecz Europy zintegrowanej, ale bez wszechwładnej eurokracji  – przekonuje Marcin Masny w tekście „Twardo wobec Brukseli”.

Wciąż nie są do końca jasne kulisy prowokacji, którą na przełomie lat 2006 i 2007 zainicjował oficer Wojskowych Służb Informacyjnych płk Leszek Tobiasz. Kim był człowiek, który skutecznie wstrząsnął polską polityką na przełomie lat 2007 i 2008? ujawnia Sławomir Cenckiewicz w artykule „Prowokator – rzecz o Leszku Tobiaszu”.  

Eksperyment pod hasłem „obcinamy budżety policji” nie trwał nawet roku. Główny postulat ruchu Black Lives Matter nie wytrzymał zderzenia z brutalną rzeczywistością stwierdza Piotr Włoczyk w tekście „Po co komu policja”.

– Panele słoneczne na dachach swoich domów ma już ponad 600 tys. Polaków. Tylko w ciągu ostatniego roku na instalacje fotowoltaiczne wydaliśmy kilka miliardów złotych. Boom może się jednak niedługo skończyć, bo od stycznia rząd planuje zmiany, które sprawią, że inwestycja w zieloną energię stanie się mniej opłacalna – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Zmierzch słonecznego boomu?”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Agnieszka Niewińska o nietypowych muzeach.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 16 sierpnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.