Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

29.08.2021

„Do Rzeczy” nr 35: POLSKA WEDŁUG AGNIESZKI HOLLAND Żeby było tak, jak było.

– Ojciec Agnieszki Holland był stalinowskim hunwejbinem. Jego sprawa stała się kluczowa i zadecydować miała o jej życiu oraz twórczości pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Rewolucyjna świadomość”.

– 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni z pewnością będzie okazją dla Agnieszki Holland do wygłoszenia politycznych deklaracji. Bo odbierać będzie Platynowe Lwy zauważa Remigiusz Włast-Matuszak w tekście „Lwy z Trójmiasta”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W sierpniu gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów próbujących dostać się do Polski przez białoruską granicę. To efekt operacji służb specjalnych Aleksandra Łukaszenki tłumaczy Witold Repetowicz, ujawniając w artykule kulisy operacji „kryzys migracyjny”.

– „Świnia” to aktorski triumf Nicolasa Cage’a i jeden z najlepszych filmów roku. Szkoda, by został przegapiony – recenzuje Piotr Gociek w tekście „Świnie i ludzie”.  

Prawdopodobnie widzimy właśnie końcowe rozdziały opowieści o politycznej przygodzie antysystemowego niegdyś muzyka – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Ograny muzyk”.

– Jak Piłsudski balansował między Stalinem a Hitlerem wyjaśnia dr Krzysztof Rak, historyk dyplomacji, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Polscy żołnierze rozpoczęli budowę płotu na granicy polsko-białoruskiej. Sporo przed nami „mury” mające chronić przed inwazją imigrantów zaczęły wznosić takie kraje jak Hiszpania, Grecja, Słowenia, Austria czy Węgry – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Europejska forteca”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również felieton Wojciecha Cejrowskiego.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 30 sierpnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.