Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

12.09.2021

„Do Rzeczy” nr 37: ZMIERZCH PONTYFIKATU FRANCISZKA

– Kościół zaczyna być zmęczony Franciszkiem. Zmęczeni są ortodoksi – ciągłymi szturmami papieża na doktrynę, tradycję, a teraz liturgię. Zmęczeni są też progresiści, których oczekiwań papież nie spełnia pisze Tomasz Rowiński w artykule „Zmierzch pontyfikatu Franciszka”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Za naszą wschodnią granicą ruszyły największe w historii manewry rosyjsko-białoruskie. Moskwa i Mińsk tym razem nie ukrywają, że w realizacji – na razie tylko ćwiczeniowego – scenariusza wojny z Zachodem weźmie udział 200 tys. żołnierzy. Polska armia również ćwiczy, choć w zupełnie innej skali zauważa Maciej Pieczyński w teście „Zapad u bram”. 

– Od antytezy gwiazdy, przez króla rozrywki, do symbolu kina francuskiego – to była niezwykła podróż najpopularniejszego aktora znad Sekwany pisze Piotr Gociek w artykule „Uroczy łobuz”.

Lewica, jak się wydaje, dobrze dzisiaj wyczuwa mentalne zapotrzebowanie młodzieży, dając jej łatwe i proste powody do osiągania szybkiej moralnej satysfakcji, co ogromnie ułatwiają media społecznościowe – zauważa Łukasz Warzecha w tekście „Ludzie z lewicowej kalki”.

– Z obozu na Białołęce Stanisław Michalkiewicz napisał do gen. Wojciecha Jaruzelskiego list, w którym odnosił się do zarzutu działalności antysocjalistycznej, pod którym został internowany, błyskotliwie sprowadzając go do absurdu. Oczywiście żadnej odpowiedzi na ten list nie otrzymał pisze Tomasz Cukiernik w artykule „Internowanie na Białołęce.

– Unia Europejska musi się zmienić – zauważa Péter Szijjártó, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier, w rozmowie z Jackiem Przybylskim, podkreślając, że „Huxit nikomu by się nie opłacał”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Agnieszka Niewińska o pomocy dla ginących fachowców.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 września 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.