Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.09.2021

„Do Rzeczy” nr 39: ANTYSEMITYZM UROJONY. Jak się oczernia polskich pisarzy.

– Tropiciele polskiego antysemityzmu wzięli pod lupę kanon lektur szkolnych zauważa Krzysztof Masłoń w artykule „Srul a sprawa polska”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przekaz lewicowo-liberalnych mediów, podchwytywany przez polityków i „autorytety” opozycji, uzupełniający operację „Śluza” prowadzoną przez białoruską KGB przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie, w niczym nie odbiega od starych, wielokrotnie sprawdzonych wzorców pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Przekraczanie granic”.

– „Cry Macho” to zwodniczo prosty, kameralny film, w którym dawna ikona brutalnych westernów deklaruje wprost: maczyzm jest przereklamowany – stwierdza Piotr Gociek w artykule „Dziecię boże”.

  Prawo UE na pewno nie ma pierwszeństwa przed naszą konstytucją – zauważa Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Stwierdzenie, że w Afganistanie jest źle, nie jest specjalnie odkrywcze. Problem w tym, że może być znacznie gorzej. Nadchodząca zima i spodziewana susza stanowią śmiertelne zagrożenie dla milionów Afgańczyków, a przymierzające się do współpracy z talibami Chiny mówią wprost, że pomagać ma Zachód. Talibowie nie zamierzają też dotrzymywać obietnic umiarkowania, a rysy wewnątrz ich obozu oraz aktywność Państwa Islamskiego to zapowiedź nowego etapu wojny domowej i eksportu terroryzmu oraz narkotyków – zauważa Witold Repetowicz w artykule „Afgański armagedon”.

– Przez drożejące paliwa kopalne oraz niezwykle kosztowną unijną politykę klimatyczną w całej Europie gwałtownie rosną koszty energii. Na bezprecedensowe, dwucyfrowe podwyżki cen prądu – mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli rządu – muszą przygotować się również Polacy – ostrzega Jacek Przybylski w tekście „Będzie już tylko drożej”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Karol Gac rozmawia z prof. dr. hab. Tomaszem Grzegorzem Grossem z Uniwersytetu Warszawskiego o różnicy między korzyściami, które na naszym członkostwie w UE odnoszą kraje Europy Zachodniej, a tymi, które z członkostwa ma Polska.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 września 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.