Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.09.2021

Michał Chabas Dyrektorem Zarządzającym ds. Rozwoju Produktów w PMPG Polskie Media S.A.

Inne wersje: TXT pdf

1 października br. stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Rozwoju Produktów (Wprost i Do Rzeczy) w PMPG Polskie Media S.A. obejmie Michał Chabas.  Do jego głównych zadań należeć będą: strategiczny rozwój Grupy PMPG, analiza nisz i szans rynkowych, współpraca z partnerami biznesowymi dostarczającymi know-how w zakresie technologii i kontentu oraz współpraca z dyrektorami rozwoju produktu w zakresie zoperacjonalizowania strategii Grupy na poziomie poszczególnych serwisów i tytułów wydawniczych. Na tym stanowisku będzie raportował do prezes zarządu PMPG Polskie Media Katarzyny Gintrowskiej.

Michał Chabas ostatnio był związany z Wirtualną Polską gdzie zarządzał i odpowiadał produktowo za stronę główną WP oraz obszary sportu, O2, informacji i serwisów lokalnych. Wcześniej pracował w CISCO, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż technologii na terytorium Polski.

„Z podziwem śledziłem jak w ostatnich latach PMPG z sukcesem budowała zasięgi produktów wydawniczych online, a w przypadku tygodnika WPROST realizowała jego całkowitą cyfryzację. Ta transformacja nie dobiegła jeszcze końca. Zależy mi na kontynuowaniu obranej ścieżki odważnych decyzji. W ostatnich latach na rynku wydawniczym online doszło do rozwoju wielu procesów, które wdrożone będą stanowiły dla całej PMPG ogromną szansę na dalszy wzrost zasięgów, lojalizację użytkowników i przyrost liczby subskrybentów.” – deklaruje Michał Chabas.

Od 1 października do zespołu PMPG dołączy również Adam Zaręba, który na stanowisku Managera ds. Sprzedaży Programatycznej i Siatki Reklamowej będzie odpowiadał za rozwój i efektywne zarządzanie siatką reklamową.

Adam Zaręba przez ostatnie pięć i pól roku pracował w spółce Yieldbird, gdzie zarządzał zespołem analityków odpowiedzialnych za maksymalizację przychodów największych wydawców. Wcześniej był związany ze spółką Agora.

 

PMPG Polskie Media S.A.

Spółka holdingowa działająca na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl i e-tygodnika „Wprost” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

Dzięki stale rosnącej liczbie użytkowników należących do Grupy serwisów internetowych, głównie wprost.pl i dorzeczy.pl, PMPG trafiła wiosną 2020 roku do Top 20 wydawców internetowych w Polsce.  Dziś ma ponad 7 mln użytkowników (RU) generujących ponad 120 mln odsłon (za Gemius/PBI, sierpień 2021r.)

PMPG silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited, zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej oraz stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.  Powołała w tym celu międzynarodową spółkę  B8 International AG z siedzibą w Szwajcarii, która rozwija się i pracuje nad tym projektem.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.