Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

01.10.2021

Redakcja „Wprost” rośnie w siłę. Powrót Elizy Olczyk.

Inne wersje: TXT pdf

1 października, po półtorarocznej przerwie, do redakcji „Wprost” dołączyła publicystka i dziennikarka polityczna Eliza Olczyk.  Związana z tygodnikiem Wprost w latach 2015-2020, ostatnio współpracowała z redakcją głównie za sprawą prowadzonych z Joanną Miziołek, lubianych przez użytkowników Niedyskrecji Parlamentarnych. Eliza Olczyk publikowała w „Życiu Warszawy”, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Polska-Europa-Świat”. Co środę prowadzi poranne pasmo publicystyczne w Polskim Radiu 24, a prowadzone przez nią wywiady publikowane są w magazynie „Plus Minus”.

Do redakcji zdrowie.wprost.pl dołączyła Katarzyna Świerczyńska. Wcześniej związana m.in. ze szczecińską „Gazetą Wyborczą” , „Dziennikiem Polska-Europa-Świat” i Radiem Szczecin, gdzie współprowadziła cotygodniową audycję na żywo „Aktywna Sobota”. Publikowała we „Wprost”, „Newsweeku”, „Focusie” i Magazynie TVN.24.pl. Jest laureatką dziennikarskich nagród: Mediatory 2009, Kryształowe Pióro 2014 i Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Do „Wprost” dołączyła również Klaudia Zawistowska obejmując rolę Redaktora SEO. Wcześniej była związana z Wirtualną Polską.

To kolejne wzmocnienia naszej redakcji w ostatnich miesiącach. Bardzo się z nich cieszę, bo przybędzie nam jakościowych treści i jeszcze lepiej będziemy sobie radzić w obszarze SEO.”- mówi Robert Feluś, redaktor naczelny „Wprost” i dodaje: - Te transfery to także sygnał dla środowiska dziennikarskiego, że warto pracować we „Wprost”.

**********

WPROST

W 2020 roku Zarząd PMPG Polskie Media S.A. podjął decyzję o zmianie modelu wydawniczego spółki zależnej AWR „Wprost”, tj. zakończeniu wydawania drukiem tygodnika „Wprost” i skupieniu się na tworzeniu i dystrybucji treści w Internecie. W maju 2020 roku ukazał się inauguracyjny, zerowy numer e-Wprost. Publikowane w każdy piątek cyfrowe wydanie, w formacie tworzonym zgodnie z filozofią #MobileFirst, stało się częścią atrakcyjnej oferty pakietu #CyfrowyŚwiatWprost.

„Wprost” od lat należy do najbardziej opiniotwórczych mediów. Wśród tygodników i dwutygodników plasuje się zawsze w pierwszej trójce. Wg. raportu Instytutu Monitorowania Mediów w czerwcu br. zajął 1. miejsce w tej kategorii.

Wprost.pl z 6,7 mln użytkowników (RU) generujących ponad 85 mln odsłon jest zdecydowanym liderem w kategorii serwisów związanych z tygodnikami opinii. (za Gemius/PBI, sierpień 2021 r.). 

#CyfrowyŚwiatWprost:

wprost.pl | premium.wprost.plwprost.pl/tygodnik

biznes.wprost.pl |  zdrowie.wprost.pl | wprost.pl/primetime  | sport.wprost.pl

Facebook | Zdrowie i Medycyna | Biznes

Twitter | Instagram | YouTube

PMPG Polskie Media S.A.

Spółka holdingowa działająca na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl i e-tygodnika „Wprost” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

Dzięki stale rosnącej liczbie użytkowników należących do Grupy serwisów internetowych, głównie wprost.pl i dorzeczy.pl, PMPG trafiła wiosną 2020 roku do Top 20 wydawców internetowych w Polsce.  Dziś ma ponad 7 mln użytkowników (RU) generujących ponad 120 mln odsłon (za Gemius/PBI, sierpień 2021r.)

PMPG silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited, zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej oraz stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.  Powołała w tym celu międzynarodową spółkę  B8 International AG z siedzibą w Szwajcarii, która rozwija się i pracuje nad tym projektem.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.