Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

10.10.2021

„Do Rzeczy” nr 41: Żądam przeprosin. Ziemkiewicz o kulisach swego aresztowania w Wielkiej Brytanii.

– W Wielkiej Brytanii wystarczą nieprawdziwe oskarżenia lokalnej deputowanej, by uznać człowieka za winnego
wymyślonych zbrodni. Nikt nawet mnie nie zapytał, czy naprawdę powiedziałem rzeczy, które mi przypisała 
pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Zniesławienie”.

– Postępowcy dlatego z takim zapałem wspierają działanie władz brytyjskich wobec Rafała A. Ziemkiewicza, gdyż są przekonani, że to oni decydują, kto jest ekstremistą, a kto nie. I to oni będą mieli decydujący wpływ na wydawanie wyroków infamii na politycznych przeciwników – zauważa Piotr Semka w tekście „Mianujemy cię ekstremistą”.

– Wiele wskazuje na to, że zatrzymanie Rafała A. Ziemkiewicza na londyńskim lotnisku Heathrow nie było przypadkiem, ale efektem działań brytyjskiej parlamentarzystki. Rupa Huq nie kryła satysfakcji w mediach społecznościowych z powodu akcji brytyjskich służb przeciwko publicyście naszego tygodnika – stwierdza Tomasz Rowiński w artykule „Kim jest stalkerka Rafała A. Ziemkiewicza?”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki niszczą ogrodzenia, zaśmiecają lasy, włamują się do domów, czasem grzecznie proszą, a czasem agresywnie żądają pomocy. Tak wygląda życie w strefie objętej stanem wyjątkowym pisze Maciej Pieczyński w reportażu zatytułowanym „Najazd na Podlasie”.

– Potraktujmy ten festiwal jako wypadek przy pracy. Wzmożenie neomarksizmu kulturowego odebrało zdrowy rozsądek komisji selekcyjnej i części jury zauważa Remigiusz Włast-Matuszak w tekście „Niebinarne Złote Lwy  z Gdyni”.

– Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed polską gospodarką jest jej dekolonizacjatłumaczy Marian Piłka w artykule „Szansa polskiego handlu”.

W dziejach rodu Kalksteinów odbijają się jak w zwierciadle skomplikowane stosunki polsko--niemieckie,
od panowania krzyżackiego poprzez Prusy do hitlerowskich Niemiec
zauważa Tomasz Lenczewski w tekście „Kalksteinowie-Stolińscy – bohaterowie i zdrajcy”.

– Francuscy politycy uważają, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdradziły ich, tworząc potajemnie nowy sojusz z Australią. Padają mocne słowa – pisze Olivier Bault w tekście „Czy Francja może wyjść z NATO?”.

– Każda kolejna odsłona Polskiego Ładu szerokim łukiem omijała wielkie zagraniczne podmioty. Gdy wreszcie
Ministerstwo Finansów zaproponowało skromną wersję podatku przychodowego, okazało się, że najmocniej ucierpią na nim polskie sieci handlowe –
stwierdza Jakub Wozinski w artykule „Dopieszczanie obcego kapitału”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również fragment książki Rafała A. Ziemkiewicza „Strollowana rewolucja”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 października 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.