Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

14.11.2021

„Do Rzeczy” nr 46: Szturm na Polskę

– Mińsk i Moskwa winę za eskalację napięcia zrzucają na Warszawę. Jednak Zachód stoi murem – nie tyle za Polską, ile za murem na własnej granicy zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Szturm odparty”. 

– Próg wojny został właśnie przekroczony przekonuje gen. Roman Polko, generał dywizji Wojska Polskiego, komandos, były dowódca elitarnej jednostki GROM, w rozmowie z Karolem Gacem.  

– Wszystkie przestrogi, że początkowe indywidualne próby przekroczenia granicy zamienią się z czasem w masowy napór, były odrzucane. Teraz, gdy już to nastąpiło, warto zdefiniować, jakie lekcje historyczne całkowicie zatarły się w pamięci zbiorowej sporej części Polaków pisze Piotr Semka w tekście „Czego nie chciano wiedzieć”. 

Fakt, że główny ciężar ataku Łukaszenki przesunął się z krajów bałtyckich na Polskę, niewątpliwie jest skutkiem ochoczego podchwycenia przez polską opozycję i jej media Łukaszenkowskiej propagandy – tłumaczy Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Granice szaleństwa i zdrady”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Po śmierci młodej kobiety w Pszczynie opozycja postanowiła zagrać aborcyjną kartą, by kolejny raz wyprowadzić ludzi na ulicę. Dezinformowano też na temat sytuacji prawnej w Polsce w kwestii ochrony życia i zdrowia matki oraz dziecka w prenatalnej fazie życia – zauważa Tomasz Rowiński w artykule „Proaborcyjne dezinformacje”. 

– „Finch” z Tomem Hanksem to opowieść o tym, jakie wnioski z końca świata wyciągnąć należy, zanim świat rzeczywiście się skończy – stwierdza Piotr Gociek w tekście „Apokalipsa familijna”. 

– Ubecy zabili Jana „Anodę” Rodowicza, zgniatając go w szafie. Potem prześladowali jego brata. Wsadzono go do więzienia z wyrokiem śmierci –  pisze Jerzy Dąbrowski w artykule „Prześladowanie Rodowiczów”.  

Polskie sądy są zupełnie nieprzygotowane do prowadzenia spraw dotyczących zagrożenia terrorystycznego ostrzega Witold Repetowicz w tekście „Nie ma legitymacji ISIS, to niewinny”. 

– 27 proc. Bułgarów, 23 proc. Litwinów, 21 proc. Cypryjczyków, 17 proc. Portugalczyków i Greków oraz 9 proc. Niemców już w zeszłym roku nie było w stanie wystarczająco ogrzać swojego domu. Fatalna w skutkach polityka energetyczna Brukseli w połączeniu z windowanymi przez Moskwę cenami gazu sprawia, że w tym roku zmarznie jeszcze więcej Europejczyków – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Ciepło już było”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Zboralski o Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu. 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 listopada 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.