Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.11.2021

Scena Dialog – Tomasz Terlikowski i jego goście – nowy program video i podcast we Wprost

18 listopada odbędzie się premierowa emisja autorskiego programu Tomasza Terlikowskiego – Scena Dialog. Program w wersji video oraz audio będzie dostępny dla subskrybentów Wprost. Gościem pierwszego odcinka jest publicysta i eseista Tomasz Stawiszyński. 

Scena Dialog to program, w którym dziennikarz, filozof i publicysta Tomasz Terlikowski rozmawia z przedstawicielami świata nauki, sztuki, polityki, prosząc ich o dzielenie się opiniami w kwestiach fundamentalnych, jak również o ich osobistą ocenę bieżących zdarzeń. Jego goście reprezentują różne poglądy i przekonania, a ideą programu jest szukanie porozumienia poprzez konstruktywną rozmowę i wzajemny szacunek.

– Scena Dialog to program dla wszystkich, którzy wierzą, że rozmowa polsko-polska jest jeszcze możliwa, że można się różnić i dyskutować bez tępej, partyjnej nawalanki i przekazu dnia. Będę z moimi gośćmi poważnie i ponad podziałami rozmawiać o trudnych sprawach – o polityce, śmierci liberalizmu i śmierci człowieka, o tym, jak przed nią uciekamy. Będziemy się też zastanawiać, czy możliwa jest prawdziwa, pełna kontrrewolucja – zapowiada gospodarz spotkań Tomasz Terlikowski.

Scena Dialog ma być odpowiedzią Wprost na głęboki kryzys debaty publicznej, który objawia się brakiem szacunku dla odmiennego zdania i zatraceniem umiejętności prowadzenia dyskusji, której nieodzownym elementem jest słuchanie oponentów i respektowanie ich argumentów.

– Wprost to medium otwarte na różnorodność poglądów i rzeczową dyskusję, a Tomasz Terlikowski jest dziennikarzem, który nie zamyka się w żadnej ze społecznych baniek informacyjnych, respektuje fakty, potrafi rewidować własne opinie i poglądy na wydarzenia, jednocześnie zawsze dochowując wierności swoim wartościom – mówi Robert Feluś, redaktor naczelny Wprost. – Bardzo cenię taką postawę i się cieszę, że Tomasz Terlikowski jest gospodarzem naszego nowego programu. To gwarantuje, że Scena Dialog będzie miejscem, gdzie można rzeczowo dyskutować i gdzie szanuje się różne światopoglądy.

Pierwszy sezon programu Scena Dialog obejmie 10 odcinków, które premierowo będą publikowane w czwartki o godz. 18.30. Pierwszy odcinek, którego gościem jest publicysta i eseista Tomasz Stawiszyński, będzie miał otwartą dystrybucję w serwisie Wprost.pl, natomiast kolejne będą dostępne wyłącznie dla użytkowników korzystających z płatnej subskrypcji. Dodatkowo wszystkie rozmowy Terlikowskiego ukażą się w formie podcastów.

– Scena Dialog to nasza odpowiedź na oczekiwania najbardziej zaangażowanych użytkowników Wprost, którzy poszukują tu autorskich, ekskluzywnych treści publicystycznych, merytorycznie i realizacyjnie na wysokim poziomie – mówi pomysłodawca i producent formatu Marcin Gugała, Digital Brand Manager. – Obserwujemy działania takich gigantów jak The Guardian czy The New York Times, którzy coraz mocniej stawiają na formaty audio-video. Inspirujemy się nimi i mam nadzieję, że taka forma podania treści spotka się z uznaniem naszych użytkowników.

Program Scena Dialog jest realizowany w warszawskich teatrach Syrena i Rampa. W ten sposób jego twórcy chcą czerpać z jednej z najważniejszych wartości teatru, jaką jest budowanie z publicznością konstruktywnego dialogu.

 

Zapowiedzi programu Scena Dialog:

https://www.youtube.com/watch?v=ojmoS-ypaWk

https://www.youtube.com/watch?v=my2nx5hlZvY

 https://www.youtube.com/watch?v=giGvAuJRbjE

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.