Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.11.2021

„Do Rzeczy” nr 47: SZANTAŻOWANIE KATOLIKÓW Porządek miłości, czyli jak postępować z migrantami

– Jednowymiarowy humanitaryzm wcale nie jest postawą katolicką, tę powinien kształtować porządek miłości znany pod łacińską formułą ordo caritatis. Dziś humanitaryzm podważa w naszych umysłach hierarchię podstawowych ludzkich obowiązków, tak byśmy działali na szkodę tych, którym naprawdę należy się nasza troska  pisze Tomasz Rowiński w artykule „Szantażowanie katolików”.

– Papież Franciszek uczynił z zagadnienia migracji oś swojego pontyfikatu. Biskupi muszą jednak postawić na wzmacnianie polskiej racji stanu, a nie na budowanie ideologii otwartych granic motywowane wiernością polityce Watykanu. Tego jasno uczy nas kryzys na granicy z Białorusią – tłumaczy Paweł Chmielewski w tekście „Watykan w kampanii oczerniania Polski”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Rosja kolejny raz zyskuje na swojej grze. Wykreowała agresywny konflikt, a potem udało się jej odegrać rolę zatroskanego o stabilizację kontynentu partnera Zachodu stwierdza Piotr Semka w artykule „Gra w zbijanego”.

– „Kurier Francuski...” – niby komedia o złotych czasach dziennikarstwa, a tak naprawdę seria pytań o relacje twórca – dzieło i artysta – świat – recenzuje Piotr Gociek w tekście „Wszystkie kolory przemijania”.

Nie dogadując się z Łukaszenką, zwiększamy jego zależność od Moskwy. A jeśli decydenci UE rozwiążą kryzys nad naszymi głowami, to coś na tym zyskają oni, nie my – przekonuje Wojciech Golonka w artykule „Białoruski rachunek”

– W tych dniach instytut Yad Vashem ostatecznie oświadczył, że nie przyzna tytułu Sprawiedliwego wśród Narodów Świata polskiemu dyplomacie Aleksandrowi Ładosiowi, który podczas wojny uratował życie setkom Żydów  zauważa Maciej Rosalak w tekście „Yad Vashem i sprawiedliwi Polacy”.

– Pójdziemy polskim śladem – mówi hiszpański eurodeputowany Jorge Buxadé w rozmowie z Małgorzatą Wołczyk.

– Nadchodzi weekend wielkich wyprzedaży. „Czarny piątek”, święto amerykańskich konsumentów, przyjął się w Polsce o wiele lepiej niż Halloween. Ponad połowa Polaków odkłada zakupy do „czarnego piątku”, licząc na przeceny. Jednocześnie niemal połowa z nas dostrzega w tym okresie cenowe manipulacje sprzedawców – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Wielkie święto konsumpcjonizmu”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek „Jak wygrać z finansową machiną ideologii LGBT?”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 22 listopada 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.