Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.11.2021

„Do Rzeczy” nr 48: Drugi naród. Polacy kontra unijczycy polskiego pochodzenia

– Nienawiść do PiS jest tylko skutkiem tego, że opowiada się on za kultywowaniem polskiej suwerenności i odmienności, że symbolizuje w oczach „oświeconych” wszystko to, czym gardzą  zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Nie-Polacy”.

– Tak zwana obrona praworządności, ekologiczna krucjata czy rewolucja LGBT – to wszystko są jedynie narzędzia wykorzystywane przez unijne elity do budowy nowoczesnego imperium i cywilizowania „barbarzyńskich” narodów Europy – pisze Jan Fiedorczuk w tekście „Imperium i barbarzyńcy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Wygraliśmy bitwę z Mińskiem mówi Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Wszyscy w świecie telewizji i streamingu chcieliby powtórzyć sukces „Gry o tron”. Wyścig trwa: Amazon proponuje serial „Koło czasu” zauważa Piotr Gociek w artykule „Tron po Martinie”.

– Sądy będą bliżej ludzi zapowiada wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z Pawłem Zdziarskim.

– Sto lat temu – po wojnie 1920 r. i zawarciu pokoju w roku następnym – Rosja Sowiecka rozpoczęła z Polską niewypowiedzianą wojnę dywersyjną – przypomina Maciej Rosalak w tekście „Granica II RP w ogniu”.

– To jest wojna – ostrzega Ákos Engelmayer, laureat nagrody Strażnik Wartości, mieszkający w Polsce węgierski dziennikarz, historyk, wykładowca i dyplomata, w rozmowie z Jackiem Przybylskim.

– Głośny proces Kyle’a Rittenhouse’a pokazał, że w kwestiach rasowych lewa strona amerykańskiej sceny politycznej za nic ma fakty. Liczy się tylko ideologia – biały mężczyzna z bronią to prawie na pewno rasista i dlatego musi być winny – pisze Piotr Włoczyk w artykule „Niewinny, ale winny”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Zuzanna Dąbrowska o kulturowej rewolucji na szkolnych korytarzach.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 29 listopada 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.