Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.12.2021

„Do Rzeczy” nr 49: Na śmierć i życie. Wojna Michnika z Agorą.

– Publiczne pranie brudów, wzajemne obrzucanie się błotem, a wszystko podlane sosem z patosu, którego pełno w kolejnych listach i oświadczeniach. Konflikt „Gazety Wyborczej” z Agorą to już prawdziwa wojna atomowa  pisze Kamila Baranowska w artykule „Agora kontra »Wyborcza«”.

– Każdy opromieniony dawnymi sukcesami mistrz trafia prędzej czy później na młodszego, ale sprawniejszego rywala. Czy na takiego właśnie trafił Adam Michnik? – zastanawia się Piotr Semka w tekście „»Wy nie wiecie, kim ja jestem«”.  

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Premier i prezydent dawno nie spędzali tak wiele czasu na zagranicznych podróżach. Czy za podwyższoną aktywnością dyplomatyczną kryje się jakiś plan? Czy to tylko przypadkowe spiętrzenie z dawna zaplanowanych spotkań i doraźne poszukiwanie sojuszników w obliczu konfliktu z Białorusią i Rosją? rozważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Polska odsamotniona?”.

– „Psie pazury” to najlepszy film Jane Campion od ćwierćwiecza. A Benedict Cumberbatch w pełni zasłużył na Oscara – recenzuje Piotr Gociek w artykule „Spragnieni miłości”.  

– Opozycja liczy na zamieszki tłumaczy Anna Maria Siarkowska, posłanka PiS, przewodnicząca sejmowego Zespołu ds. Sanitaryzmu, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.  

  Strajk w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej, a zwłaszcza jego pacyfikacja były komentowane nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Miały też one swoje reperkusje, nie tylko zresztą w postaci zwyczajowych w takiej sytuacji oświadczeń – zauważa Grzegorz Majchrzak w tekście „Atak na szkołę pożarniczą”.

– Wprawdzie wybory parlamentarne na Węgrzech odbędą się dopiero na wiosnę, jednak towarzyszącą im podwójną kampanię warto śledzić już teraz. Podwójną, ponieważ nie tylko nad Dunajem, lecz także w Brukseli zapadają właśnie decyzje oraz rozgrywają się wydarzenia, których celem jest odsunięcie od władzy obecnego obozu rządzącego, a być może nawet wypracowanie nowego modelu kampanii wyborczych w państwach członkowskich UE wyjaśnia Maciej Szymanowski w artykule „Poligon: Węgry”. 

– Rozdawnictwo musi się skończyć – zauważa Artur Dziambor, poseł Konfederacji, w rozmowie z Jakubem Wozinskim.


Na łamach nowego „Do Rzeczy” również fragment nowej książki Pawła Lisickiego „System diabła. Blog z piekła rodem”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 grudnia 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.