Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.01.2022

„Do Rzeczy” nr 5: Marzenie o zemście. Jak totalna opozycja zamierza odegrać się na PiS

– Potrzeba snucia wizji wielkiej czystki i odwetu na znienawidzonym PiS jest coraz silniejsza – w miarę, jak kolejne nadzieje opozycji na zwycięstwo upadająpisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Życzenie zemsty”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– PiS obiecał Pawłowi Kukizowi zmianę ordynacji wyborczej. Prace ruszyły, w tym celu w Sejmie powołano nawet specjalny zespół. Jak polską politykę może zmienić nowa ordynacja wyborcza? zastanawia się Kamila Baranowska w tekście „Nowe zasady gry?”

– „Opłakiwanie Chrystusa” powraca mówi Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z Tomaszem Rowińskim.

Na tle ostatnich dekad czy w kontekście globalnych trendów bilans czteroletnich rządów Mateusza Morawieckiego nie wygląda blado, ale z pewnością nie ma powodów do aż takiego samozadowolenia, jakie słychać w rządowej narracji – stwierdza Wojciech Golonka w artykule „Rządzić to przewidywać”.

– Uważam, że eksperci na ogół przesadzają w ocenie militarnych możliwości Rosjan i nie doceniają możliwości obronnych wojsk ukraińskich zauważa Romuald Szeremietiew w tekście „Zimowa wojna czy zimny prysznic?”.

– Ulga dla klasy średniej komplikująca i tak już niejasny Polski Ład to kolejny element uzależnienia obywateli od państwa – przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Ulga? Czyżby?”.

– Polscy sportowcy ruszają walczyć o medale igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zmagania mocno utrudniać będzie pandemia – zauważa Łukasz Zboralski w tekście „Kto wróci z  medalem?”.

– Hochsztaplerzy czy niedocenieni geniusze? Ekscentryczni bliźniacy Bogdanow/Bogdanoff, autorzy niesprawdzonych teorii z fizyki kwantowej, celebryci o twarzach zniekształconych operacjami plastycznymi, brylowali przez wiele lat we francuskich mediach i elitarnych kręgach. Zmarli na COVID-19 jeden po drugim na przełomie roku – pisze Joanna Bojańczyk w artykule „Łowcy przyszłości”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka o bladze i przemilczeniach w filmie „Gierek”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 31 stycznia 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.