Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

06.02.2022

„Do Rzeczy” nr 6: Co się dzieje w PiS? Analizują Piotr Semka i Rafał A. Ziemkiewicz

– Kaczyński może popełniać błędy, ale bez niego rządząca partia nie istnieje. I to jego janusowe oblicze kształtuje dziś sukcesy i porażki PiS pisze Piotr Semka w artykule „Janusowe oblicze Kaczyńskiego”.

– Coraz gorsze projekty, ignorowanie ostrzeżeń ze wszystkich stron – to nieuchronny mechanizm neosanacji, która sama wyjaławia się z talentów, preferując wodzowskie zarządzanie.  Prawica właśnie dotarła do linii, za którą jest już tylko upadek ostrzega Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Granica pychy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Kijów potrzebuje Warszawy bardziej niż Warszawa Kijowa. A jednak to Ukraina w tym sojuszu rozdaje karty, stawia wymagania i broni własnych interesów. Trzeba to zmienić  przekonuje Maciej Pieczyński w artykule „Wspierajmy Ukrainę, ale nie za darmo”.

– Mamy w Polsce pełnoobjawową postkinematografię, prawie niczym już się nieróżniącą od demoliberalnej kinematografii Francji, Włoch czy Niemiec pisze Remigiusz Włast-Matuszak w tekście „Jedno wesele
polsko-żydowskie i cztery pogrzeby”.

  W sprawie napięcia na linii Rosja – Zachód przewija się wątek działań dyplomatycznych podejmowanych przez Chiny. Warto zatem wspomnieć o zaangażowaniu Chin w rozwiązania innego konfliktu, do którego doszło w Polsce w październiku 1956 r. – zauważa Sebastian Ligarski w artykule „Chińscy mediatorzy”.

– Politycy uciekają od Marine Le Pen do zyskującego popularność Érica Zemmoura. Le Pen ma też kłopot ze sfinansowaniem kampanii, podczas gdy lider nowej partii Rekonkwista zebrał już miliony euro pisze Olivier Bault w tekście „Zemmour kontra Le Pen”.

– Nowych członków Rady Polityki Pieniężnej czeka z pewnością dużo bardziej wymagająca kadencja niż ich poprzedników – zauważa Jakub Wozinski w artykule „Nowa Rada na burzliwe lata”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Sławomir Mentzen bez pardonu o  Polskim Ładzie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 7 lutego  2022 r.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.