Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.02.2022

„Do Rzeczy” nr 9: Agresor

– W poniedziałek uznanie niepodległości separatystycznych republik, w czwartek – pełnowymiarowa inwazja. Putin porzucił politykę pozorów. Zamiast wymuszać ustępstwa, rozpętał wojnę pisze Maciej Pieczyński w artykule „Ukraina w ogniu”.

– Odejście od uniwersalnej postępowej retoryki, której używał Związek Sowiecki na rzecz mitologii słowiańszczyzny i prawosławia, ogranicza skalę skuteczności propagandy Putina. Nie znaczy to jednak, że jego ideologia jest mniej niebezpieczna ostrzega Piotr Semka w tekście „Władimir Oswoboditiel, czyli historiozofia agresji”.

– Polacy mogą czuć się bezpiecznie – mówi Julianne Smith, ambasador USA przy NATO, w rozmowie z Jackiem Przybylskim.

– Od tego, jak bardzo zacięty będzie ukraiński opór wobec rosyjskiej agresji, zależeć będzie nie tylko los tego kraju, lecz także bezpieczeństwo flanki wschodniej NATO, w tym Polski. Jeśli Putin nie zrealizuje swojego planu złamania morale Ukraińców i osiągnięcia błyskawicznego zwycięstwa, to mimo militarnej wygranej poniesie strategiczną klęskę – przekonuje Witold Repetowicz w artykule „Putin ma już miejsce w piekle”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Jeśli miał ktoś nadzieję, że agresja Putina na Ukrainę zmieni politykę wschodnią Niemiec i ostudzi zapał eurokratów do „zagłodzenia” Polski i zmuszenia jej do wyrzeczenia się suwerenności – to nawet otwarta już wojna na razie tej nadziei nie potwierdziła zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Od Zachodu – bez zmian”.

– Gdyby Szczepan Twardoch rzucał zgniłymi jajami w Jarosława Kaczyńskiego czy choćby prezydenta Dudę, zachwycał się platformerstwem i robił w TVN za eksperta od spraw wszelakich, nie tylko na Nagrodę im. Kazimiera Kutza by zapracował. Ponieważ jednak jest inaczej, musi w worku pokutnym pochodzić jeszcze trochę – trzeba zadośćuczynić za grzechy prawicowej młodości pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Twardoch w worku pokutnym”.

Jestem dumna, że mogę bronić wiary – stwierdza Päivi Räsänen, była minister spraw wewnętrznych Finlandii, parlamentarzystka sądzona w Helsinkach za szerzenie „mowy nienawiści” w związku z cytowaniem Listu św. Pawła do Rzymian dotyczącego potępienia homoseksualizmu, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim i Tomaszem Gromadzkim.

– Kiedy w 1945 r. zabrakło w niepodległościowym podziemiu dowódców wysokiej rangi, ich miejsce zajęli w konspiracji młodsi oficerowie. Do nich należał „Warszyc” pisze Tomasz Lenczewski w tekście „ » Warszyc « i jego legenda”.

– Problemy klientów z kredytami denominowanymi we frankach szwajcarskich ciągną się od dekady. Dołączyły do nich kłopoty tych, którzy mają kredyty złotówkowe o zmiennej stopie procentowej. Te grupy jednak więcej różni, niż łączy – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Najpierw frankowicze,raz złotówkowicze”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również arcybiskup Stanisław Gądecki przestrzega niemiecki Kościół.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 31 stycznia 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.