Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

06.03.2022

„Do Rzeczy” nr 10: Jak silna jest polska armia?

– Mylili się ci, którzy uważali, że rosyjskojęzyczny komik i celebryta jako prezydent Ukrainy będzie ustępować Moskwie. Wiele razy powtarzałem, że Wołodymyr Zełenski nie jest zwolennikiem „rosyjskiego świata”. Dziś zdaje egzamin na męża stanu pisze Maciej Pieczyński w artykule “Sługa narodu nie na żarty”.

– To dziś niezwykle prawdziwe: Polska musi być na tyle silna, by poradzić sobie choćby w początkowej fazie napaści. Tego nie zapewnią ­ PR-owskie posunięcia, ale porządny, ponadpartyjny planprzekonuje Łukasz Warzecha w tekście “Broń na trudne czasy”.

– Trzeba przywrócić pobór do wojska – mówi Romuald Szeremietiew, były minister obrony narodowej, w rozmowie z Karolem Gacem.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Polski Ład, który miał zmodernizować rodzimą gospodarkę, od tygodni jest łatany kolejnymi poprawkami. Sondaże dowodzą z kolei, że społeczeństwo nie rozumie i obawia się nowych rozwiązań. Kto odpowiada za to, że losy flagowego projektu PiS tak się potoczyły docieka Jan Fiedorczuk w artykule  “Kronika nieładu”.

– Rosyjska kultura masowa ery Putina pokazywała jego wizję świata. Jej fundamenty to duma z imperializmu sowieckiego i carskiego, poczucie krzywdy doznanej rzekomo od Zachodu i kult mundurupisze Piotr Gociek w tekście “Powrót szeregowca Iwana”.

– Ponieważ jesteśmy bezpośrednio zagrożeni, to my powinniśmy określać kierunki i wpływać zasadniczo na politykę bezpieczeństwa– mówi prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Życie sławnego rycerza z Garbowa było spełnieniem kolejnych ideałów średniowiecznego rycerza: wierności, pobożności, męstwa, honoru i – na sam koniec – poświęcenia życia za wiarę i obronę granic– stwierdza Jacek Komuda w artykule “Ostatnia krucjata Zawiszy  Czarnego”.

– Groźby ze strony Putina dotyczące broni nuklearnej mają na celu zastraszenie opinii publicznej na Zachodzie. Dlatego nie można panikować. Faktem jest, że Rosja dysponuje największym arsenałem jądrowym i tylko na tym poziomie ma militarną przewagę. Jednak zgodnie z doktryną wzajemnie zagwarantowanego zniszczenia użycie broni nuklearnej jest w zasadzie wykluczone – uspokaja Witold Repetowicz w tekście “Atom: broń do odstraszania”.

Rosja zaczęła uzależniać Europę od swoich dostaw gazu już w czasach sowieckich. Dlatego właśnie zerwanie tej zależności będzie niestety procesem dość długotrwałym pisze Jakub Wozinski w artykule “Inwazja na paliwie przejściowym”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również “Co powinna robić Polska wobec inwazji Rosji na Ukrainę?”– piszą Marek Jurek, Piotr Semka i Wojciech Golonka.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 21 lutego 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.