Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

13.03.2022

„Do Rzeczy” nr 11: Zachód kontra Putin. Rosja pod ścianą. A ile nas kosztuje ta wojna ekonomiczna?

– Zachód chciałby pokonać Rosję ekonomicznie, tak jak uczynił to z ZSRS. Nowej żelaznej kurtyny nie da się jednak łatwo nasunąć, gdyż musiałyby się za nią znaleźć również Chiny pisze Jakub Wozinski w artykule “Gospodarcza zimna wojna”.

– Polska gospodarka, finanse publiczne i przeciętni Polacy już mocno odczuwają negatywny wpływ wojny
na Ukrainie
ostrzega Tomasz Cukiernik w tekście “Złoty osłabł, ceny poszybują”.

– Żadna spontaniczna akcja nie może trwać w nieskończoność, a po każdym zrywie następuje pogorszenie nastrojów. Przyjrzymy się obawom, które pojawiają się po lewej i prawej stronie polskiej sceny ideowej – stwierdza Piotr Semka w artykule “Krótki traktat o uchodźcach”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Trudno pisać mi o ludziach, którzy żyjąmówi  Ałbena Grabowska, pisarka, autorka m.in. „Stulecia Winnych”, w rozmowie z Tomaszem Zbigniewem Zapertem.

– Jeśli zdamy historyczny egzamin, to może być to moment założycielski Wielkiej Polski – takiej, która jest w stanie być uczestnikiem międzynarodowej gry, a nie tylko przedmiotem i klientem pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Polska wielka albo podbita”.

– Obecny władca Kremla najbardziej boi się zapewne zamachu na swoje życie. Ma powody. Ma też przykłady
z historii imperium moskiewskiego… –
zauważa Maciej Rosalak w tekście “Jakie piękne carobójstwo”.

–  Niezależnie od militarnego wyniku wojny w pewnym sensie Ukraina już zwyciężyła. W 2014 r. południowy wschód kraju witał Rosjan z kwiatami, dziś żegna ich legendarną frazą obrońców Wyspy Węży. Separatyzm już nie przejdzie. Propagandowo Putin przegrał Ukrainę stwierdza Maciej Pieczyński w artykule “Propagandowa klęska Putina”

– Zielony Ład przyspieszy – prognozuje Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, w rozmowie z Łukaszem Warzechą.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Dodatek specjalny: Izraelska lekcja obrony dobrego imienia państwa.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 21 lutego 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.