Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

20.03.2022

„Do Rzeczy” nr 12: Łukarz Warzecha: Jak zostałem „pachołkiem Putina”.

– Jak nie zostać „ruską onucą”?  Czy wystarczy milczeć o ewentualnych problemach związanych z pobytem uchodźców w Polsce? zastanawia się Łukasz Warzecha w artykule “Jak zostałem »pachołkiem Putina «”.

– Sankcje na Polskę przegłosowane w UE nawet w czasie wojny mogą być oznaką kroku naprzód w kierunku niemieckiej idei federalnego europejskiego państwa. Konserwatywne wartości to teraz „putinizmostrzega Tomasz Rowiński w tekście “Prawica w nowych kleszczach historii”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– To UE zbudowała potęgę Putina – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, w rozmowie z Karolem Gacem.

– Są wojny, które niszczą państwa i narody, spychają w niewolę, poddają obcej dominacji. Ale są też wojny, które budują państwo i naród, które wznoszą nowy i trwały fundament wspólnotowy, oparty na wzniosłej legendzie, na opowieściach o przelanej krwi, o bohaterstwie. Wojna obronna z Rosją będzie dla Ukrainy takim właśnie fundamentem zauważa Jacek Piekara w tekście “Szansa dla Ukrainy”.

– Polacy długo walczyli o wycofanie wojsk sowieckich z Polski. I w końcu to się udało pisze Sebastian Ligarski w artykule “Sowieci do domu!”.

– Mińsk jednoznacznie poparł inwazję Rosji na  Ukrainę, ale najwyraźniej nie zamierza wziąć w niej czynnego udziału. Łukaszenka stoi po stronie Putina i jednocześnie próbuje odgrywać rolę rozjemcy. Prawdopodobnie nie ma ochoty nadstawiać karku za swojego patrona – przekonuje Maciej Pieczyński w tekście “Łukaszenka boi się wojny”.

– Rosyjska agresja na Ukrainę przyczyniła się do wzrostu niepewności i jeszcze bardziej ożywiła poszukiwania bezpiecznej przystani dla naszego majątku – zauważa Jakub Wozinski w artykule “W poszukiwaniu bezpiecznej przystani”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o najlepszych współczesnych pisarzach ukraińskich.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 21 marca 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.