Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.03.2022

„Do Rzeczy” nr 13: Izrael – ziemia obiecana izraelskich oligarchów.

– Sankcje na Rosję uderzyły w interesy rosyjskich oligarchów, którzy przez lata masowo wyprowadzali pieniądze ze swej ojczyzny. Teraz w panice przenoszą swoje aktywa tam, gdzie będą bezpieczne. Takim miejscemjest Izraelpisze Witold Repetowicz w artykule “Ziemia obiecana oligarchów”.

– Nie wszyscy na świecie stanęli murem za Ukrainą. Dlaczego?docieka Olivier Bault w tekście “Przyjaciele Rosji”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Można powiedzieć górnolotnie, że historia wywołała nas do tablicy i zadała bardzo wymagające pytanie: Do jakiej roli w nowej sytuacji aspirujemy?– zauważa Piotr Semka w artykule “W której lidze ma grać Polska?”.

– Naprawdę dobrych filmów, spośród których przyszło nam wybierać w tym roku, jest bardzo mało. Kino wciąż nie wyszło z pandemicznego spowolnienia – stwierdza Piotr Gociek w tekście “Oscary subiektywnie”.

– Co tak w słowach Jarosława Kaczyńskiego o potrzebie misji pokojowej NATO na Ukrainie rozjuszyło zarówno Rosjan, jak i rodzimą opozycję? Co spowodowało zmasowany atak, w którym uciekano się do najbardziej obrzydliwych kłamstw oraz pomówień? rozważa Jacek Piekara w artykule “Tajny plan Kaczyńskiego”.

– Czterdzieści pięć lat temu, 25 marca 1977 r., powstał będący jawnie działającą opozycją polityczną Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, którego istotną działalnością było wydawanie drugoobiegowych pism pisze Tomasz Cukiernik w tekście “Poza cenzurą”.

– Moskwa „walczy z faszyzmem”. Broni się przed „agresją” i „wyzwala bratnią Ukrainę”. Większość Rosjan święcie wierzy w kremlowską propagandę, popierając nie tylko „operację specjalną”, lecz także ewentualną wojnę z Zachodem – zauważa Maciej Pieczyński w artykule “Oblężona twierdza  »wyzwolicieli«”.

– Polacy już dziś mogą czuć się zszokowani cenami wielu artykułów i usług, a to niestety nie koniec niespodzianek – ostrzega Jakub Wozinski w tekście “Drogo, wojna, coraz drożej”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Kamila Baranowska o Bartoszu Cichockim, ambasadorze Polski w Kijowie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 28 marca 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.