Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

03.04.2022

„Do Rzeczy” nr 14: Czy wojna Polski z Rosją jest nieuchronna?

Ukraina jest gwarantem bezpiecznej Polski. Ochrona Kijowa przed jakąś formą traktatowej kastracji w dziedzinie potencjału obronności jest dzisiaj najlepszą drogą do uchronienia Polski przed groźbą wojny z państwem rosyjskim – Piotr Semka proponuje: „Mówmy o problemie Rosji, a nie o wojnie z Rosją”.

Z reguły trudno stwierdzić, czy można było uniknąć spełnienia się „samospełniającej się przepowiedni”. Natomiast zawsze można „samospełniającą się przepowiednię” rozpoznać po tym, że ci, którzy ją głoszą, nigdy nie próbują zapobiec jej ziszczeniu. Trzeba o tym pamiętać, skoro wojna dramatycznie pogorszyła geopolityczną, społeczną i ekonomiczną sytuację Polski – pisze Marek Jurek w tekście „Reakcja i groźby”.

Z kolei Rafał A. Ziemkiewicz tłumaczy, że „Dla Rosji zawsze będziemy zagrożeniem”.

Czy przekonanie, że lepiej wcześniej pójść na wojnę, jest słuszne czy niebezpieczne? – pyta Wojciech Golonka w tekście „Nieuchronna wojna?”.

  

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Kamila Baranowska w tekście „Wojenne przetasowania w PiS” ujawnia jak po agresji Rosji na Ukrainę zmienił się układ sił rządzącej Polską koalicji.

Od jakiegoś czasu nasze debaty  o sprawach strategicznych przechodzą przyspieszone kursy realizmu i roztropności – wskazuje Tomasz Rowiński w tekście „Informacyjne bitwy generałów”.

Katarzyna Pinkosz rozmawia z gen. dyw. prof. Grzegorzem Gielerakiem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego o tym, jak system opieki zdrowotnej ma sobie dać radę z powiększoną o miliony Ukraińców liczbą pacjentów.

Według organizacji „antylife” to dostęp do aborcji jest jedną z najważniejszych potrzeb Ukrainek uciekających przed wojną – wytyka Zuzanna Dąbrowska w tekście „Aborcja pierwszej potrzeby”.

Zwycięstwo Ukrainy byłoby szansą dla wolnej Białorusi – mówi liderka białoruskiej opozycji Swietłan Cichanouska w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Rząd najpierw wprowadził Polski Ład, a teraz go rozmontował. Będzie lepiej, ale nadal wiąże się to z problemami dla podatników – Łukasz Warzecha analizuje Polski Ład 2.0 w tekście „Odkręcanie zmian”.

Jeżeli nikt nie zatrzyma tego szaleństwa, to niedługo Kalifornia będzie pozwalała na dzieciobójstwo – ostrzega Piotr Włoczyk w tekście „Noworodki poza prawem”.

W ciągu niespełna miesiąca hierarchowie z kilku krajów publicznie upomnieli Konferencję Episkopatu Niemiec z powodu herezji Drogi Synodalnej. Swoistą ofensywę ortodoksji zapoczątkował abp Stanisław Gądecki. Takie działania muszą być lepiej przygotowane – pisze Paweł Chmielewski w tekście „Jak wygrać ze współczesną herezją”.

Iga Świątek jest obecnie numerem jeden w światowym rankingu kobiecego tenisa. To absolutny sportowy top,  który przyćmiewa wszystkie polskie tenisowe dokonania w historii. Być może nawet nie tylko tenisowe – Łukasz Zboralski w tekście „Początek wielkiej Świątek?” analizuje fenomen 20-letniej polskiej mistrzyni tenisowej.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Agnieszka Niewińska o miejscach pracy dla uchodźców („Ukraińcy chcą pracować”); Piotr Gociek o zwycięzcach Oskarów („Wielki unik”); Prof. Jakub Polit o zysku Azjatów z wojny na Ukrainie („Chiny – cichy zwycięzca wojny na Ukrainie?”); Jerzy Karwelis o tym, co stało się z pandemią („Wojna i koronawirus”); Paweł Skubisz o Szczecinianach w obliczu sowieckiej inwazji na Węgry w 1956 r. („Atak na konsulat”); Paweł Porański o amerykańskich żołnierzach w Wielkiej Brytanii („Inwazja >>kuzynów<<”); Piotr Włoczyk o aborcji w USA („Noworodki poza prawem”); rozmowa z byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim („Szacunek dla chleba”); Joanna Bojańczyk o nowym trendzie we wnętrzarstwie („Chaos kontrolowany”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 4 kwietnia 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.